Закъсалият в "Б" група Видима-Раковски победи с 2:1 Етър в контролна среща, играна в Севлиево. На вратата за "виолетовите" титуляр започна новият страж Петре Велимирович, а играха още Ивайло Русев, Тихомир Трифонов, Тико, Нери, завърналият се след контузия Саидходжа, французинът Жак Флей, Али, Николаев, Мохамат и Касъл, съобщава sport-vt. Треньорът Сердар Даят пусна в игра преди почивката предимно резервите и новите футболисти. Първи откриха резултата „виолетовите”. В 21-ата минута след центриране на Жак Флей таранът Дормушали Саидходжа с глава вкара за 0:1. С два бързи гола в 34-ата и 37-ата минути Видима-Раковски обаче успя да обърне резултата. През втората част нови попадения не паднаха. В игра за гостите от Велико Търново се появиха В. Димитров, Гаджалов, Макенджиев, Хикмет, Байдаков, Пивати и Такак.

В събота от 16:30 часа "виолетовите" гостуват на Черноморец, като преди двубоя заемат предпоследното 15-о място с актив от едва 7 точки. "Акулите" са шести с 18.