Етър представи нов нападател. Договор с "болярите" подписа Кристиян Величков, който е роден на 3 ноември 2005 г.
Нападателят пристига във втородивизионния търновски тим от Вихрен (Сандански).
Кристиян Величков е юноша на Славия (София). С отбора на "белите" до 19 г. участва в Младежката лига на УЕФА, трупайки ценен международен опит. Впоследствие футболистът прекарва два сезона във формациите на ЦСКА 1948, а преди преминаването си в Етър защитава цветовете на Вихрен.
Величков е и бивш национален състезател на България до 19-годишна възраст.
"Привличането на младия централен нападател е част от стратегията на клуба за развитие и надграждане на състава. Футболистът се отличава с добра физика, усет към гола и професионално отношение към тренировъчния процес. Ръководството на ФК Етър изразява увереност, че Кристиян Величков ще се адаптира бързо и ще допринесе за бъдещите успехи на отбора. Етър пожелава на Кристиян Величков здраве, силни мачове и много успехи с виолетовия екип!", написаха "болярите".