Етър записа пета поредна победа в Северозападната „В“ група. „Виолетовите“ надвиха с 3:1 Гигант Белене като гост. Мястото на наказания капитан Росен Ванков в центъра на отбраната бе заето от Тодор Чирпанов, предава sport-vt.com. Още в 12-ата минута “виолетовите” откриха резултата. Байдаков проби отляво и центрира, а десният бек на домакините спря топката с ръка в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, която Илко Трифонов вкара за 1:0 в полза на Етър. В 20-ата минута Етър покачи на 2:0. Георги Колев открадна топката в полето на домакините и намери Ивайло Тодоров, който подаде към Димитър Байдаков и той отново бе точен. Димитър Байдаков отбеляза втория си гол в 52-ата минута, когато получи пас от Мариян Иванов, напредна и бе съборен от вратаря Николов пред вратата. Последва дузпа и жълт картон за вратаря, а Байдаков реализира наказателния удар. В 72-ата минута попадение на Етър бе отменено заради засада. Домакините намалиха на 1:3 в 77-ата минута, като Младенов довкара рикоширала топка след удар на Върбанов. Гигант завърши мача в намален състав, след като в 80-ата минута бе изгонен Ченков.

Гигант” – Етър 1:3
0:1 Трифонов (12-дузпа), 0:2 Байдаков (19), 0:3 Байдаков (52-дузпа), 1:3 Младенов (77)

Етър: В. Димитров, М. Николов, Чирпанов, М. Иванов, Петров, Трифонов, Николаев (85 - Тисовски), Бл. Ангелов (75 - Додуров), Колев (59 Н. Иванов), Байдаков, Ив. Тодоров