Важна поредна победа постигнаха футболистите на Етър, които в мач от 20-ия кръг на Северозападната „В” група спечелиха гостуването си на Ком в Берковица с 1:0. Мачът бе в типична за аматьорския футбол обстановка – надъхани домакини, доста ритане, картони и малко футбол, които бяха изпитание за младите играчи на „виолетовите”.

Единственият гол в срещата падна още в първата минута. Димитър Байдаков напредна в наказателното поле, където бе съборен от защитник и реферът отсъди логичната дузпа. От бялата точка Байдаков бе точен – 0:1, информира sport-vt.com. Домакините можеха да върнат гола малко след това, когато след корнер Димитров излезе неразчетено и нападател от добра позиция стреля над гредата. Играта продължи с доста нерви и грубости, което доведе до жълти картони. Чистите положения пред двете врати липсваха, като атаките бяха предимно пред двете наказателни полета.

За „болярите” поради контузии отсъстваха Росен Ванков и Мариян Блажев. В началото на втората част след корнер играч на домакините, пласирал се на задна греда, стреля над вратата. Най-чистата възможност за втори гол на етърци бе пред Димитър Байдаков, който в 55-ата минута излезе срещу вратаря на Ком, но той спаси удара му. Сашо Ангелов пусна Ивайло Тодоров на мястото на Николаев, а в 60-ата минута и Георги Колев на мястото на Пламен Пенев.

Осем минути по-късно Етър остана с човек по-малко, след като за втори жълт картон бе отстранен Тодор Чирпанов. Това оживи берковчани и те пропуснаха да изравнят в 70-ата минута, когато Венци Димитров спаси чист гол, като изби топката в гредата. Постепенно физическите сили на домакините свършиха и до края „виолетовите” спокойно опазиха аванса си.

Съставът на Етър: В. Димитров, Ангелов, М. Иванов, Бисеров, Николов, Чирпанов, Трифонов, Николаев (50 Тодоров), Цв. Борисов (75 Додуров), Байдаков, Пенев (60 Колев).