Етър (Велико Търново) спечели минимално 1:0 домакинството си на бойкия Черно море в среща от 16-ия кръг на efbet Лига.

Единственият гол в срещата падна в добавеното време на първото полувреме, когато от дузпа се разписа Румен Руменов.

Победата за "виолетовите" значеше, че те печелят седемнадесетата си точка от началото на сезона, която им отрежда девета позиция. Великотърновци вече се намират само на 4 точки от първата шестица, където на шестото място е Черно море с 21 пункта.

Днешната среща започна много по-добре за гостите, които владееха инициативата в голямата част първото полувреме, но така и не успяваха да стигат до сериозни голови положения.

В крайна сметка гол падна в тяхната врата, като голмайстор се оказа Румен Руменов. Халфът отбеляза от бялата точка, след като Даниел Младенов бе фаулиран в наказателното поле.

През втората част отново по-активният тим бе този на "моряците", като на контраатака "виолетовите" стигаха до доста опасни ситуации.

В 70-ата минута на двубоя варненци получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Здравко Илиев срещу Мартин Минчев. Младокът се нагърби с изпълнението на наказателния удар, но шутът му бе спасен от Христо Иванов.

До края на двубоя момчетата на Илиан Илиев натиснаха съперника, но така и не успяха да стигнат поне до точка, което означаваше трета поредна загуба за тях в efbet Лига.
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

ЕТЪР - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Румен Руменов (45'+1 - дузпа)

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
10 - Първите минути на двубоя определено са с видимо преимущество на гостите, които атакуват повече. За момента обаче няма опасни ситуации.
28 - Чудесен шанс за Етър. След центиране отдясно Даниел Младенов стреля с глава, но Миодраг Митрович показа добър рефлекс и изби.
45 - Дузпа за Етър! Даниел Младенов беше фаулиран в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка.
45+1 - ГОООЛ! Румен Руменов бележи от бялата точка!
45+2 - Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
56 - През втората част по-активният тим определено е този на гостите, които обаче трудно стигат до чисти голови положения.
65 - Хубав шанс пред Крум Стоянов. Футболистът обаче стреля в аут.
68 - Греда! Ндогала нацели страничния стълб с левия крак.
70 - Дузпа за Черно море! Мартин Минчев е повален от Здравко Илиев в наказателното поле.
71 - КАКЪВ ПРОПУСК! Христо Иванов спасява изстрела на Минчев от бялата точка!
90+4 - Край на мача. Етър печели с 1:0!

ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 31.Станоев (3520.Яни Пехливанов50'22.Никола Колев), 23.Дюлгеров, 11.Младенов, 84.Илиев, 15.Иван Иванов, 25.Стоянов, 8.Руменов, 5.Хубчев, 10.Боджадж, 98.Ковачев
Резерви: 13.Анатоли Господинов, 72.Ерол, 99.Ивайло Димитров, 19.Крис Гади, 7.Милчо Ангелов, 22.Никола Колев, 20.Яни Пехливанов

ЧЕРНО МОРЕ: 18.Митрович, 6.Попов, 27.Димов, 44.Хантакиас, 2.Панов, 10.Илиев, 33.Енчев (7499.Дани Кики), 72.Родриго, 71.Панайотов, 90.Минчев, 38.Ндонгала (7831.Лъчезар Йорданов)
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 5.Стефан Станчев, 31.Лъчезар Йорданов, 93.Фахд Актау, 99.Дани Кики, 20.Алваро Кардо, 8.Емил Янчев