Нефтохимик най-после зарадва феновете си. "Шейховете" записаха първата си победа през новия сезон във Втора лига - 1:0 срещу гостуващия Добруджа (Добрич). Домакините стигнаха до трите точки чак в шестата минута на добавеното време, когато точен беше резервата Ростислав Данчев.

Нефтохимик е на 18-ото място с 3 точки, докато Добруджа е 17-и с 4.

В друг мач от петия кръг Етър спечели с 3:1 регионалното дерби с Янтра (Габрово). Двубоят се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Богомил Цинцарски си вкара автогол още в 5-ата минута, с което осигури ранен аванс на домакините. Яни Пехливанов реализира в 45-ата минута, а в началото на втората част Ловре Кнежевич направи преднината на Етър класическа (51) - 3:0.

В 60-ата Преслав Петров намали до 3:1, но това се оказа крайно недостатъчно за тима от Габрово.

Така Етър събира в актива си 9 точки и се изкачва на шестата позиция. Янтра остава само с 1 точка.