Eтър продължи наказателния си ход в Северозападната "В" група, като този път взе трите точки и от Трявна. "Виолетовите" се наложиха с 2:0 за седмата си поредна победа в първенството.

До този момент Трявна имаше три победи и три равенства. Отново Джихат Кямил и Альоша Илиев отбелязаха важни голове за поредния успех на Етър, пише Sport-vt. Въпреки много горещото време етърци започнаха активно и доминираха, но срещнаха добре подреден съперник, който до почивката рядко допускаше опасности пред вратата си. Домакините бяха без контузените Явор Генчев и Мирослав Иванов и наказания Иван Петков. В 5-ата минута Кямил центрира от корнер и Николай Николаев с глава засече топката, но тя я изпрати в аут. Кямил отправи хубав удар от 25 метра, но вратарят спаси. В 18-ата пък далечен изстрел на Радо Байчев мина до гредата. За гостите в 29-ата минута Андреев изпълни „английски“ тъч и Венци Трифонов би с глава, но Цветомир Цанков улови с лекота.

Първото попадение падна в 31-ата минута. Илко Трифонов напредна отдясно и центрира, а отново най-добре пласиран бе Джихат Кямил, който отблизо откри – 1:0. Това бе шестото попадение  през сезона на Кямил, който е най-резултатният играч на Етър до момента.

Втората част започна с гол „от съблекалните”. След атака отляво топката попадна у Добри Петров, който изведе Альоша Илиев пред вратата и той удвои резултата - 2:0, което бе крайният резултат в срещата.

Следващата неделя на „болярите” предстои гостуване на „Левски 2007”, но преди това в сряда от 16:00 часа приемат в 1/16-финал за Купата втородивизионния Созопол.

След успеха над Трявна Етър, както и "Ботев" (Враца) и Академик (Свищов) продължават да са в челото. Трите отбора имат по 21 точки, Трявна е шести с 12.

Етър: Цанков, Кирилов, Минков, Ангелов, П. Иванов (70 М. Николов), Ник. Николаев, Илиев, Кямил (70 Мл. Николаев), Трифонов, Д. Петров, Байчев (79 Узунов)

Трявна: Киров, Кънев, Гецов, Радоев, Велев, Михов (46 Хаджииванов), Ангелов, Иванов (66 Енев), Андреев (80 Згрипаров), Дамянов, В. Трифонов.