Етър спечели третото издание на международния турнир „Балчик къп“, след като би с 4:2 след дузпи Витоша (Бистрица). Редовното време завърши при нулево равенство.

Двата отбора заформиха здрава битка, като действията се водеха предимно в центъра на терена, а чистите положения бяха малко. Първата сериозна опасност създадоха великотърновци, но Иван Петков не успя засече топката в противниковата врата след пас на Иван Стоянов.

В 40-ата минута Етър стигна до най-чистото положение в мача. Цветомир Тодоров бе съборен пред наказателното поле и последва пряк свободен удар. Иван Стоянов от 17 метра стреля под гредата, но вратарят на Витоша успя да избие в корнер.

След почивката играта се изостри повече, но въпреки това интересните ситуации липсваха. В 62-ата минута Етър остана с човек по-малко, след като Апостолов получи червен картон за груб фаул. В крайна сметка зрителите не видяха попадения и се стигна до изпълнение на 11-метрови наказателни удари. При тях Акалски се намеси решително на два пъти и така трофеят бе за Етър.