Етър победи с 2:1 Янтра като гост в регионалното дерби, играно в Габрово. Срещата бе от 1/32-финалите на турнира за Купата на България. Така "виолетовите" се класираха за следващата фаза, в която се включват и отборите от "А" група.

През първото полувреме на двубоя в Габрово не падна гол. Втората част започна с бързо попадение за Етър. В 47-ата Димитър Кушев изведе Кънев, който напредна и центрира към Джихат Кямил, а ударът на нападателя с глава не остави никакви шансове за вратаря на Янтра.

Три минути след това стражът на "виолетовите" Марко Карканджиу излезе много неразчетено и Мирослав Косев го прехвърли с глава за 1:1. При скока обаче Станислав Стоянов се строполи на тревата и бе откаран в болница. По-късно стана ясно, че 19-годишният защитник е получил комоцио. Първоначално се смяташе, че е глътнал езика си.

Крайното 2:1 за Етър оформи Димитър Кушев в 75-ата минута. /БЛИЦ