Ком (Берковица) и Етър завършиха 2:2 в мач от 2-ия кръг на Северозападната „В” група. Великотърновци водеха до почивката с гол на дебютанта Иван Петков, но през втората част получиха две попадения след свои грешки, а в края Димитър Байдаков донесе точката на "виолетовите".

Етър започна в същия състав като при домакинството срещу Янтра (1:0), като единствено в атака на мястото на Борислав Иванов бе изтърпелият наказанието си от миналия сезон Иван Петков. Началото на мача бе равностойно, като и двата тима изпълниха по един корнер и по един фаул, пише sport-vt.com. В 5-ата минута Николаев стреля от фаул пред дъгата на пеналта, но топката се отклони от стената и излезе в корнер. Домакините рядко минаваха центъра и „виолетовите” разгърнаха играта си. В 18-ата минута след атака отляво Илко Трифонов намери Николаев, който стреля с левия крак и топката срещна гредата на берковската врата. Последва игра предимно в центъра и двата тима рядко застрашаваха опасно противниковите врати. В 40-ата минута Мартин Николов бе заменен принудително от Благовест Ангелов.

Етър пръв откри резултата две минути преди почивката. В 43-ата минута Николаев центрира отляво и Иван Петков с глава изпревари вратаря на домакините, като вкара първия си официален гол с виолетовия екип – 0:1. Калоян Чакъров направи втора смяна малко след началото на втората част, когато на мястото на Николаев пусна Борислав Иванов. В 54-ата минута грешка на „виолетовите” играчи доведе до разбъркване в наказателното поле и с удар от десетина метра Ком (Берковица) изравни – 1:1.

Втора грешка, този път на Венци Димитров, доведе до второто попадение на домакините, дошло в 75-ата минута след удар от 20 метра, при който топката мина между краката на вратаря. „Виолетовите” се втурнаха да търсят поне изравняване, а мачът стана много нервен. Пет минути преди края след центриране от фланга Димитър Байдаков изравни – 2:2 и попадна в прегръдките на съотборниците си.

Две минути по-късно обаче Николай Петров получи втори жълт и червен картон, като „болярите” останаха с човек по-малко. При изпълнението на фаула от Керчев от границата на пеналта топката срещна играч от Етър. До края нищо повече не се случи и мачът завърши наравно 2:2.

Съставът на Етър: В. Димитров, Цонев, Джарнавлиев, Цв. Петров, М. Николов (40 Бл. Ангелов), Трифонов, Н. Петров, К. Ангелов, Николаев (51 Б. Иванов), Байдаков, Ив. Петков