Етър запази първото си място във Втора лига, постигайки нова победа. "Виолетовите" се наложиха с 2:1 в домакинството си си на Поморие от шестия кръг за радост на многобройните си фенове по трибуните на стадион "Ивайло".

Пореден силен мач за Етър изигра опитният Николай Цветков. Именно Демона откри резултата в 33-ата минута. Петър Димитров пропусна топката за Цветков и той със страхотно воле вкара за 1:0 и се разписа в трети пореден мач.

Само след пет минути Поморие изравни. Защитникът Мартин Василев прати топката с глава в мрежата на домакините за 1:1.

В 47-ата минута Петър Димитров излезе сам срещу вратаря на гостите, но стреля в него. В 54-ата минута падна и второто попадение. Николай Цветков изпълни фаул, стражът Тодоров изпусна топката и Стефан Неделчев отблизо я довкара за крайното 2:1.

Това бе 23-ият пореден официален мач на Етър, в който отборът не е допускал загуба. Във вторник „болярите” приемат Нефтохимик в 1/16-финал за Купата на България.