Етър гостува на настоящия първенец на Североизточната „В“ група Бенковски в Бяла в предпоследната си контрола от предсезонната подготовка и спечели с 2:0, като надиграваше домакините през по-голямата част от мача. Особено явно бе превъзходството през втората част, когато паднаха и двата гола.

Треньорът на "виолетовите" Калоян Чакъров започна с Венцислав Димитров на вратата, а пред него – Боян Хаджииванов, Борислав Джарнавлиев, Цветан Петров, Благовест Ангелов, Георги Колев, Цветомир Додуров, Алекс Згрипаров, Ингилизов, Борислав Иванов и Димитър Байдаков.

Първото полувреме бе по-равностойно, като отражение върху играта на двата отбора даде и изключително горещото време в неделния ден, информира sport-vt.com. Двата тима не създадоха чисти голови положения и почивката дойде при 0:0. През втората част в игра влязоха Ивайло Петков на вратата, а напред Нико Петров, Илко Трифонов, Димитър Цонев, Калоян Ангелов, Мартин Николов и Иван Петков.

Първи имаха възможност да открият резултата домакините от Бенковски в 55-ата минута, но младият Ивайло Петков спаси. Етър поведе в резултата в 63-ата минута. Мартин Николов центрира отляво и новото попълнение Калоян Ангелов, който се намираше на задна греда, откри резултата с удар в далечния ъгъл – 0:1.

„Виолетовите“ продължиха да играят по-добре и да атакуват по-често. В 80-ата минута Борислав Иванов можеше да удвои, след като излезе сам срещу вратаря на Бенковски, но стреля в тялото му. Неизбежното обаче се случи в 88-ата минута. Калоян Ангелов проби отдясно на скорост и пусна топката успоредно на голлинията, а Димитър Байдаков с десния крак я засече в мрежата – 0:2. Така мачът завърши със заслужена победа на Етър.