Лудогорец започна контролите от лятната си подготовка със загуба. Шампионът ни падна от чешкия гранд Славия (Прага) с 1:2. Мачът се проведе в австрийското градче Шьорфлинг ам Атерзее.
Двубоят бе неофициален дебют за новия старши треньор Руи Мота, който наследи на поста Игор Йовичевич.
Славия поведе с 2:0 още през първото полувреме. Разписа се Моймир Хитил в 13-ата и 27-ата минута от дузпа след грешки в защита.
Лудогорец имаше своите шансове, но вратарят на Славия спаси удари на Кайо Видал и Ерик Маркус. Аслак Фон Витри също бе близо до гола.
През втората част „орлите“ успяха да върнат едно от попаденията. След хаос в наказателното поле Емерсон Родригес направи хубав финт и уцели гредата, а при добавката Ерик Биле се разписа на празна врата за крайното 1:2.
В следващите минути Лудогорец натисна и на няколко пъти бе на косъм от изравнително попадение. Пропуски направиха Ивайло Чочев и Бернард Текпетей. Веднъж и Емерсон бе близо до равенството. На свой ред чехите веднъж удариха греда с далечен удар.
Дебют за Лудогорец направи и новото попълнение Станислав Иванов, който се появи в игра в 69-ата минута.
Следващата контрола на "орлите" е на 25 юни, когато съперник е полският гранд Легия (Варшава).
Стартов състав на Лудогорец: Серджио Падт, Аслак Фон Витри, Алекс Луканов, Едвин Куртулуш, Симеон Шишков, Педро Нареси, Тодор Неделев, Агибу Камара, Кайо Видал, Ерик Маркус, Квадво Дуа
Второ полувреме: Дамян Христов, Диниш Алмейда, Сон, Ивайло Чочев, Иван Йорданов, Елисей Съров, Емерсон, Бърнард Текпетей, Ерик Биле, Методий Стефанов, Филип Гигов (Станислав Иванов, Наско Янев)