ЦСКА започна със загуба новата ера в историята си като клуб от аматьорската "В" група. В първата си контрола през лятото "червените" отстъпиха на новака в "Б" група Спартак (Плевен) с 0:1. Двубоят се игра на стадион "Георги Бенковски" в Тетевен. Близо 4000 фенове приветстваха ЦСКА любимците си и новия собственик Гриша Ганчев, чието име скандираха по време на двубоя. През второто полувреме обаче "армейските" фенове създадоха сериозно меле, в което раздаваха ритници и юмруци, но до по-сериозни инциденти не се стигна.

Единственото попадение в контролата реализира Стефан Христов в 25-ата минута. Треньорът на ЦСКА Христо Янев дебютира със следния титулярен състав. Той заложи на Стоян Колев на вратата. В защита започнаха Ангел Грънчов (играл в ЦСКА), Божидар Чорбаджийски (юноша), Кирил Динчев (дошъл от Пелистер, преди това играл в Литекс) и Милен Кикарин (юноша). В халфовата линия играха новият капитан Борис Галчев, Йордан Йорданов (дошъл от Миньор Перник), Димитър Панталеев (дошъл от Миньор Перник) и Павел Головодов (юноша на ЦСКА). В атака действаха двамата нападатели Преслав Йорданов (Локо Сф) и Григор Долапчиев (Хасково, преди това играл в ЦСКА).

В 12-ата минута Димитър Панталеев от ЦСКА отправи хубав удар от границата на наказателното поле след асистенция на Галчев, но в аут. В 15-ата минута плевенчани реализираха попадение, но то бе отменено заради засада на няколко играчи при изпълнение на пряк свободен удар. В 25-ата минута голмайсторът на Спартак Стефан Христов откри резултата. След атака отдясно Чорбаджийски се пропука, Стефан Христов получи топката и без забавяне с едно докосване я прати във вратата, пазена от Стоян Колев. До края на полувремето "червените" така и не стигнаха до голово положение.

На полувремето Христо Янев пусна изцяло нов състав, като единствено Кирил Динчев запази мястото си. На вратата заигра Анатоли Господинов (останал от миналия сезон). В защита излязоха Кирил Динчев (дошъл от Пелистер, преди това играл в Литекс), Александър Бранеков (капитан), Емил Грозев (дошъл от Верея Стара Загора, преди това играл в Литекс) и Виктор Райчев (Миньор Перник). В халфовата линия започнаха Иво Иванов (Локо Сф), Владислав Узунов (Хасково), Николай Цветков (Локо Мездра) и Александър Александров (Миньор), а в атака бяха Радой Божилов (юноша на ЦСКА) и Костадин Хазуров (дошъл от Израел, играл в ЦСК).

В 58-ата минута Виктор Райчев от ЦСКА засече хубаво центриране на близката греда и с глава прати топката под гредата, откъдето обаче вратарят на Спартак я изби с добър рефлекс. В 60-ата минута и вратарят на ЦСКА Анатоли Господинов демонстрира добра форма, след като изби удар на Цветомир Тодоров. В 79-ата минута Александър Александров от ЦСКА стреля с глава, но в аут.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 -
11 - центриране в наказателното поле на Спартак Плевен, Преслав Йорданов е изпреварен от вратаря
12 - ХУБАВ удар на Димитър Панталеев от границата на наказателното поле след асистенция на Галчев. Панталеев обаче стреля над вратата
15 - ЗАСАДА на няколко играчи на Спартак Плевен след изпълнение на пряк свободен удар
25 - topka.jpg ГООЛ за Спартак (Плевен), голмайстор Стефан Христов. Атака на плевенчани отдясно, Чорбаджийски се пропука, след това Стефан Христов без забавяне прати топката във вратата
44 - Милен Кикарин стреля от пряк свободен удар, лошо изпълнение, право в стената
45 - jalt.jpg жълт картон за симулация на Григор Долапчиев, който падна в наказателното поле
45 - край на първото полувреме
---------------------------------------------------------
46 - ЦСКА е изцяло с нов състав през второто полувреме, единствено Кирил Динчев остава от титулярната единадесеторка
58 - ШАНС за ЦСКА, центриране от корнер, Виктор Райчев засече на първа греда и продължи добре назад, но вратарят на Спартак Плевен изби под гредата
60 - УДАР на Цветомир Тодоров (Спартак Плевен), но Анатоли Господинов отрази по перфектен начин
67 - нарушение на Кристиян Тодоров срещу Николай Цветков пред наказателното поле
68 - изстрел на Владислав Узунов от пряк свободен удар, рикошет и нищо опасно за Спартак Плевен
79 - ПРОПУСК на Александър Александров, който с глава стреля към вратата, но в аут
90 - край на мача

ЦСКА - СПАРТАК ПЛЕВЕН 0:1
0:1 Стефан Христов (25)

Цcska.JPGСКА (първо полувреме): 12.Стоян Колев, 15.Ангел Грънчов, 4.Божидар Чорбаджийски, 3.Кирил Динчев, 7.Милен Кикарин, 29.Йордан Йорданов, 8.Борис Галчев, 19.Димитър Панталеев, 11.Павел Головодов, 14.Григор Долапчиев jalt.jpg, 9.Преслав Йорданов
ЦСКА (второ полувреме): 1.Анатоли Господинов, 3.Кирил Динчев, 16.Александър Бранеков, 5.Емил Грозев, 21.Виктор Райчев, 25.Иво Иванов, 23.Владислав Узунов jalt.jpg, 24.Николай Цветков, 10.Александър Александров, 27.Радой Божилов, 17.Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев