С два фантастични гола на Греъм Кери ЦСКА победи Берое с 2:0 на своя стадион в мач от 24 кръг на efbet Лига. Попаденията паднаха през второто полувреме, а с успеха "червените" спряха серията от четири поредни победи на тима на Димитър Димитров и изпревариха Левски в класирането. ЦСКА е на третото място с 46 точки, колкото има и вторият Локо (Пловдив). "Сините", които са четвърти с 45 точки, са с мач по-малко. Старозагорци пък останаха извън челната шестица с 37 точки, колкото има и намиращият се на шестата позиция Черно море.

Милош Крушчич заложи на Ахмед Ахмедов като титуляр, а сред стартовите единадесет бе и Върнон Анита. Мартин Камбуров пък бе на резервната скамейка на Берое.

Кери показа, че има намерение да прониже Перниш и отправи първия удар в мача още във втората минута. Гостите отвърнаха с удар на Фонкьо, който не намери очертанията. Играта се водеше главно в центъра през това първо полувреме, като Кристиян Малинов бе близо до гол, но не уцели вратата.

В края на полувремето първо правилно бе отменен гол на Крум Стоянов заради засада, а след това съдията отново правилно не отсъди дузпа за "червените" за падане на Малинов в наказателното поле на гостите.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Берое бе на ръба да открие резултата в 47-ата минута, но ударът на Мезаг не намери очертанията на вратата.

В 59-ата минута ЦСКА излезе напред в резултата. Греъм Кери изпълни перфектен пряк свободен удат от около 30 метра и прати топката в сглобката, където Перниш нямаше никакъв шанс да я спаси - 1:0.

Отново Кери в 73-ата минута предреши изхода. Ирландецът получи топката на границата на наказателното поле от Енрике, спря я на гърди и от въздуха я прати неспасяемо в мрежата на Берое - 2:0.

До края на терена не се случи почти нищо интересно и ЦСКА спокойно дочака последния съдийски сигнал, за да прибави три точки към актива си.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

ЦСКА - Берое 2:0
1Л0 Греъм Кери (59), 2:0 Греъм Кери (73)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
2- Греъм Кери опитва да изненада Душан Перниш с далечен удар, но топката минава встрани от вратата
10- Пиер Фонкьо отправя първия удар към вратата на ЦСКА, но топката не намира очертанията
32-Чудесен удар на Кристиян Малинов, но топката минава на сантиметри от левия стълб на Перниш
37- Отменен гол на Берое! Крум Стоянов успя да мушне топката под плонжа на Бусато, но бе в положение на засада
40- Кристиян Малинов падна в наказателното поле и поиска дузпа, но реферът правилно не отсъди такава
45- Край на първото полувреме
___________________________________
46- Начало на второто полувреме
47- При центриране от фаул предизвиква хаос в отбраната на ЦСКА, топката се озовава в краката на Теди Мезаг, но той не намери целта
59- ГОЛ ЗА ЦСКА! Греъм Кери изпълни перфектно пряк свободен удар от около 30 метра и не остави никакви шансове за стража на Берое - 1:0!
64- Душан Перниш изби с мъка опасен удар на Кристия Малинов
73- ГОЛ ЗА ЦСКА!Рафаел Енрике се пребоори за топката и я чукна с глава към Кери, който спря на гърди и от въздуха със страхотен удар прониза за втори път Перниш - 2:0!
90- 3 минути продължение
90+3- Край на мача!

ЦСКА13. Густаво Бусато,19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 26. Валентин Антов, 18. Брадли Мазику, 5. Върнън Анита, 15. Кристиян Малинов, 8. Греъм Кери, 24. Стефано Белтраме (85-14. Вив Соломон-Отабор), 10. Евандро (59-17.Енрике Рафаел), 23. Ахмед Ахмедов (70-22. Али Соу)
Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Божидар Чорбаджийски, 9. Томи Юрич, 14. Вив Соломон-Отабор, 17.Енрике Рафаел, 22. Али Соу
Треньор: Милош Крушчич

PFC Beroe Stara ZagoraБерое: 12. Душан Перниш, 25. Георги Ангелов, 5. Теди Мезаг, 59. Ахмед Туба, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио (78-73. Иван Минчев), 17. Ибрахима Конте (87-13. Никола Маринов), 10. Гаюс Макута, 27. Крум Стоянов, 7. Пиер Фонкеу (69-9. Мартин Камбуров), 11. Алиун Фал
Резерви: 33. Генадий Ганев, 3. Милен Желев, 9. Мартин Камбуров, 13. Никола Маринов, 14. Яя Меледже, 44. Виктор Генев, 73. Иван Минчев
Треньор: Димитър Димитров

София, ст. "Българска армия"
Съдия:
Ивайло Стоянов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация