Феновете на Локомотив (Пловдив) бяха бесни на любимците си след домакинската загуба от Сливен с 1:2. Няколко дни преди мача из Пловдив се чуваше, че “смърфовете” ще полегнат на “войводите” заради незавидното им положение в класирането. За жалост на феновете на Локо слуховете се оправдаха и “черно-белите” загубиха.

След края на двубоя привържениците на Локомотив изпратиха играчите с въпроси: “Защо полегнахте на Сливен?" и "Горчиво”. Привържениците бяха бесни на главния съдия Ивайло Стоянов, който според тях е ударил яко рамо на гостите от Сливен. Агитката на “черно-белите” счупи предпазната ограда и за малко да нахлуе на терена, но органите на реда предотвратиха по-сериозно развитие на скандала.

Още до 5-ата минута домакините инкасираха два гола, отбелязани от Деян Христов. Това развитие на резултата още повече вбеси феновете и те разпънаха поредния плакат срещу собственика на клуба Галя Топалова: “Галке, не разбра ли, че не ставаш за футбол?”. Все пак Локомотив стигна до почетното попадение в 35-ата минута чрез Рафаел.

През второто полувреме гостите от Сливен лежаха, играта бе постоянно накъсвана и резултатът остана непроменен. В 84-ата минута домакините искаха дузпа за нарушение срещу Красен Трифонов, но реферът Ивайло Стоянов замълча. В 88-ата минута резервата Георги Данов нацели греда след центриране на Ангел Йошев.