Пирин (Благоевград) направи поредната си стъпка накриво и завръщането в професионалния футбол вече е почти невъзможно. Благоевградначи завършиха 2:2 като гост на Септември (София), а след мача феновете на “орлетата” опитаха да линчуват любимците си.

Септември поведе в 30-ата минута с гол на Веселинов от дузпа. Малко след почивката Костов изравни, а Цветан Николов изведе “орлетата” напред. В добавеното време Марио Петров вкара втори гол за Септември и това отприщи гнева на феновете. Те опитаха да прескочат оградите на стадиона на столичното 57-мо училище и да се разправят с любимците си, които вече изостават на 9 точки от водача в класирането Марек.

Дупничани победиха с 3:0 като домакин Струмска слава с голове на Иван Янчев, Христо Габаров и Краев и удържаха първото място. С този успех Марек има 45 точки, колкото събра и Витоша (Бистрица) след победа с 1:0 като гост на "Ботев" (Ихтиман). Марек обаче е с по-добра голова разлика и води в класирането.