Отборът на феновете на Спартак (Варна) записа победа с убедителното 6:0 над "Ботев" (Нови пазар) в мач от последния 15-и кръг от есенния полусезон на Североизточната "В" група.

"Соколите" посветиха успеха на треньора си Бойко Каменов, който днес навършва 35 години.

Любопитното е, че "соколите" трябваше да гостуват на своя съперник в Нови пазар, но поради наказание срещата се игра на стадиона в Тополи.

В 12-ата минута Марин Петров откри резултата с удар от въздуха след центриране на Тодор Радомиров. В 25-ата пък Румен Александров покачи на 2:0 след разбъркване пред вратата на "Ботев". 10 минути преди почивката защитникът Венци Маринов вкара гол-близнак на този на Марин Петров, но след центриране на Иван Караджов - 0:3.

Самият Караджов покачи на 4:0 в 51-ата минута с удар от границата на наказателното поле, пише оle-bg. Марко Илич се разписа директно от фаул четвърт час преди края на двубоя, а Кирил Недев оформи крайното 6:0 за "соколите", излизайки сам срещу вратаря в последната минута.

Нападателят на Фенски Спартак Тодор Радомиров бе заменен принудително в 20-ата минута, след като получи разтежение.

С прибавените три точки "соколите" събраха 32 в актива си и ще зимуват на второто място. Лидерът в Североизточната "В" група Спартак 1918 победи днес с 3:1 Преслав (Велики Преслав) и има 37 точки. /БЛИЦ

Съставът на Фенски Спартак: Станимир Христов, Венци Маринов, Радослав Жорев, Мартин Любенов (55-Тодор Георгиев), Петър Алексиев (70-Бойко Косев), Марко Илич, Станислав Николов, Румен Александров, Марин Петров, Кирил Недев, Тодор Радомиров (20-Иван Караджов)

Бенковски (Бяла) - почива

Резултатите по кръгове: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17