Създаденият от феновете на Спартак (Варна) футболен отбор завърши 3:3 в контрола с Макак (Шумен). Проверката се състоя на стадиона в село Тополи пред около 200 привърженици на "соколите".

На полувремето резултатът беше 2:1 за Спартак, но след почивката шуменският тим стигна до равенството. Головете за Спартак реализираха Петър Алексиев, Сергей Станев и Румен Александров.

В първия кръг от новия сезон в Североизточната "В" група Спартак на феновете гостува на Рапид (Шумен) на 15 август.

Треньорът на "соколите" Бойко Каменов заложи на титулярна единайсеторка в лицето на Ивайло Маринов, Ники Керацин, Венци Маринов, Мартин Любенов, Бойко Косев, Георги Бомбов, Марин Петров, Живко Бояджиев, Сергей Станев, Иван Караджов и Милен Братоев, а на смяна влязоха Станислав Николов, Петър Алексиев, Йордан Пенев, Румен Александров и Тодор Радомиров. /БЛИЦ