Ферарио Спасов дебютира с равенство начело на Спартак (Плевен). В мач от 5 кръг плевенчани направиха 1:1 като домакин на Ботев (Враца).

През първото полувреме гостите бяха по-добри и действаха по-опасно. При първата си атака в 3-ата минута те откриха резултата чрез Павел Петков.

Веднага след това Мицански и Михайлов се сблъскаха тежко и с разкървавени и счупени глави ги откараха в болницата. Спартак опита да заиграе по-нападателно, но съперникът му действаше организирано, а на вратата Ивайло Яначков беше отличен.

След почивката домакините натиснаха, а врачани отговориха с опасни контраатаки. В 83-ата минута Яначков отрази удар на Каптиев, но Кристиян Димитров изравни при добавката.

ВТОРА ЛИГА, 5 КРЪГ
събота (11 септември)

Царско село 2015 (София) - Лудогорец-2 (Разград) 1:0
1:0 Зюмбулев (34)

Несебър - Созопол 0:0

Банско - Витоша (Бистрица) 1:3
0:1 Кристиян Кочилов (27), 1:1 Виктор Шишков (47), 1:2 Китан Василев (83), 1:3 Китан Василев (89)

Оборище (Панагюрище) - Ботев (Гълъбово) 3:2
1:0 Тейлър Салибур, 2:0 Емил Камберов, 2:1 Георги Кирилов, 3:1 Анатоли Тодоров, 3:2 Георги Кирилов

Спартак Плевен (Плевен) - Ботев (Враца) 1:1
0:1 Павел Петков (3), 1:1 Кристиян Димитров (85)

неделя (12 септември), 19:00 ч: