Френският нападател Арчи Фатаки е подписал договор за 3 години с Берое, съобщава френският сайт footafrica365.fr, позовавайки се на местната футболна федерация, от която Берое трябва да изиска жълтата карта на футболиста. В случай, че информацията се потвърди 23-годишният Фатаки ще стане третото ново попълнение на Берое след Алберто Лоузейро и Елио Мартинс.

Алберт Арчи Фатаки е роден на 25 май 1989 година в Тулуза. Има конгоански произход. Висок е 185 см, тежи 78 кг. Играе като нападател. През сезон 2009/2010 играе за втородивизиония белгийски Тубиз, където записва 11 мача и вкарва 2 попадения. През последните два сезона е играл в четвъртодивизионния френски Тарб. Където през сезон 2010/2011 има 15 мача и 2 попадения, а през последния сезон е отбелязал 5 гола в 27 срещи.

Фатаки игра 60 минути при равенството 1:1 с Пирин (Гоце Делчев) и 57 минути при загубата от Миньор (Перник) с 0:1. След срещите Ивко Ганчев обяви, че ще освободи всички играчи на проби, но след това явно е променил мнението си.