Лидерът във Втора лига Царско село постигна поредната си победа по пътя към родния елит. Тимът на Никола Спасов надви с 3:1 Черноморец (Балчик) в гостуването от 21-ия кръг на първенството, като вече води с цели 12 точки пред втория Монтана, който сензационно загуби с 1:2 от Добруджа.

Преотстъпеният от Левски Луан Виана, който дебютира за Селото, откри головата си сметка за "червените", но получи контузия и се наложи да го заменят. Нападателят даде аванс на гостите в 19-ата минута, но при гола му вратарят на домакините Веселин Добрев падна върху него. Първоначално от щаба на Царско село помислиха, че кракът на бразилеца е счупен, тъй като се наду изключително бързо, но се оказа, че не е така, разказват колегите от "Спортал". Виана моментално беше сменен от Емануил Манев, като утре ще мине ядрено-магнитен резонанс в София. Притеснението в щаба на Никола Спасов е, че играчът може да е със скъсани кръстни връзки.

Малко по-късно - в 35-ата минута, голмайсторът на първенството Георги Минчев реализира дежурното си попадение. Той има вече 20 попадения от 20 мача.

Втората част играчите на Черноморец намалиха чрез Валентин Йосков в 56-ата минута. Няколко минути преди края Пламен Тенев оформи крайното 3:1 след рикошет, като донесе 11-и пореден успех на своя тим в първенството.

Така Царско село е съвсем близо до влизане в Първа лига. Отборът има комфортна преднина от 12 точки, а също така приема всичките си конкуренти.

Още в следващия кръг момчетата на Никола Спасов домакинстват на своя най-голям конкурент Монтана, като при успех ще дръпнат с 15 точки пред тима на Ферарио Спасов.

ВТОРА ЛИГА - 21 КРЪГ

16 март 2019 г. (събота), 15:30 часа
Монтана - Добруджа (Добрич) 1:2
1:0 Владимир Айтов (11), 1:1 Кристиян Григоров (37-дузпа), 1:2 Eтиен Кабобола (75)

Черноморец (Балчик) - Царско село 1:3
0:1 Луан Виана (19), 0:2 Георги Минчев (35-дузпа), 1:2 Валентин Йосков (56), 1:3 Пламен Тенев (87)

Локомотив (София) - Поморие 1:1
0:1 Бекир Расим (29), 1:1 Джихат Кямил (30)

Несебър - Ботев (Гълъбово) 0:0

Литекс - Струмска слава (Радомир) 2:0
1:0 Тонислав Йорданов (23), 2:0 Илиян Капитанов (34)

17 март 2019 г. (неделя), 15:30 часа