С инцидент мина дербито в Западната "А" областна група, в което водачът ЦеСеКа (Лесичери) гостуваше на Изгрев (Царевец). След седем поредни победи лесичерци изпуснаха този път трите точки, като завършиха 1:1 с допуснат гол в последната минута.

В 34-ата Петър Николаев откри за гостите и резултатът се запази въпреки многото положения. В 69-ата в "герой" на мача се превърна влезлият като резерва след почивката Мирослав Атанасов от домакините. Той получил втори жълт картон от рефера Венцислав Кознички, след което го наплюл, пише sport-vt. На излизане от терена Атанасов се нахвърлил и върху тъчреферката Кристина Станчева, като я обсипал с цинизми. Длъжностните лица са отразили инцидента в докладите си и виновникът ще бъде наказан от Дисциплинарната комисия към ЗС на БФС.

Домакините, макар и в намален състав, продължиха да търсят изравняване и се добраха до него в 90-ата минута след гол на Илиян Стефанов.

Мачът между Лозен (Сухиндол) и Атлетик (Свищов) пък бе прекратен при резултат 3:1, тъй като гостите напуснали терена, недоволни от съдийството. На сухиндолци бе присъдена служебна победа с 6:0.

Голямата изненада в Източната "А" областна група бе тежката загуба на "Ботев" (Златарица) с 1:4 от Бали (Дебелец), който изпревари златарчани и вече е трети.

Резултати, Запад, 9 кръг: Царевец – ЦеСеКа 1:1, Сухиндол – Атлетик 6:0, Б. Сливово – Козловец 1:3, Ореш – Б. черква 1:2, Бутово – П. Тръмбеш 1:4
Резултати, Изток, 8 кръг: Златарица – Бали 1:4, Лозен – Драганово 3:2, Д. дял – Ласковец 1:0, Поликраище – Чумерна 3:0, Килифарево – Стражица 4:1.