Двама съдии имаха неприятни случки в мачовете от източната областна група на Велико Търново през изминалия уикенд. В Златарица Ботев спечели с 3:1 срещу Чумерна (Елена), като два гола за победителите вкара Тодор Петров. Преди това Тодор Шиков бе открил за домакините, но Йордан Йорданов изравни още до почивката. Десет минути преди края Стелиян Станчев от гостите от Елена поиска дузпа за игра с ръка на противников състезател. Реферът Мустафа Шефкет му даде втори жълт картон и като "награда" получи лек шамар от нападателя.

В Драганово пък зрител цапна страничния съдия Красимир Игнатов. След края на срещата между Янтра и Килифарево, завършила 1:2, побойникът влезе на терена и успя да удари по тила арбитъра. Футболист на домакините обаче се намеси и озапти зрителя. Иначе Килифарево стигна до победата 15 минути преди края, когато се разписа Красимир Тодоров. Гостите успяха да поведат в 19-ата минута чрез Иво Нейков, а Янтра изравни след дузпа в 50-ата, реализирана от Иван Ефтимов.

На Запад фаворитът ЦеСеКа (Лесичери) взе трудна домакинска победа срещу Янтра (Полски Тръмбеш). Резултатът бе открит чак в 74-ата минута от Миладин Маринов, а в 76-ата играещият треньор Тихомир Тодоров с прехвърлящ удар удвои. Още две по-късно падна нов гол, който обаче бе за гостите. Денислав Владимиров направи 2:1, а до края други попадения нямаше. Вихър (Раданово) постигна двуцифрен успех в своя мач, след като размаза Бъдеще (Бутово) с 10:0.

В "Б" РФГ два тима имат пълен актив след втория кръг, информира sport-vt. Новакът Ресен постигна нова победа като гост, като този път надделя над Юнак (Мерданя) с 1:0. Преди седмица тимът от Ресен спечели в Масларево с 3:2. Рудановски (Константин) сега победи именно Масларево с 3:0 и в момента заема първото място с по-добра голова разлика. Тази събота обаче един срещу друг излизат отборите с по две победи до момента, като мачът е в Ресен. Друг новак – Недан, който зае мястото на отказалия се ФК Хит, пък записа тежка домакинска загуба от Ураган (Патреш) с 1:5. /БЛИЦ