Септември (София) записа победа в последната си контролна среща на турска земя Играчите на Николай Митов победиха с 2:1 казахстанския Тараз в проверка, играна в Анталия.

Звездното попълнение на втородивизионния български тим Борис Галчев откри резултата в 11-ата минута. Той стреля от пряк свободен удар, но топката се отби в стената. При добавката бившият халф на ЦСКА прати коженото кълбо в противниковата врата. В 34-ата минута Янко Ангелов засече центриране на Василев и удвои.

В 76-ата минута играчите на Тараз върнаха едно попадение, след наглед безопасна ситуация и центриране в наказателното поле на Септември.

В сряда "септемврийци" се прибират в България, а в събота ще изиграят последната си проверка преди старта на Втора професионална лига.