Септември (София) записа равенство в първата си проверка от зимната подготовка. Момчетата на Николай Митов завършиха 1:1 срещу Септември (Симитли), а през двете полувремена наставникът на "септемврийци" заложи на два различни състава.

През първата част на терена се появиха Валентин Галев, Богомил Дяков, Георги Купенов, Васил Добрев, Мариян Димитров, Янко Сандански, Борис Галчев, Асен Чандъров, Петър Тончев, Даниел Пехливанов и Радослав Василев. На тежкия терен в село Склаве двата отбора бяха възпрепятствани да покажат качествено ниво на футбол, като по-добрите положения бяха в полза на столичния Септември.

Още в 30-aта секунда Ради Василев пропусна да открие резултата, след като овладя топката, но стреля в тялото на вратаря. Малко по-късно Петър Тончев имаше възможността да вкара първи гол за "септемврийци", но ударът му срещна страничната греда.

В 36-ата падна и първото попадение в мача, като след удар от далечна дистанция Септември (Симитли) излезе напред в резултата. На полувремето Николай Митов замени почти целият стартов състав, като на терена останаха само Васил Добрев, Мариян Димитров и Валентин Галев, а в игра се появиха Петър Генчев, Димитър Руйчев, Янко Ангелов, Иван Тилев, Георги Стоичков, Иво Иванов, Николай Цветков и Костадин Аджов.

В 60-ата минута Стилиян Георгиев замени Галев на вратата, а в 75-ата минута Янко Ангелов вкара за 1:1, след като получи извеждащ пас зад гърба на защитата от Николай Цветков. Последният на няколко пъти отправи опасни удари, но нито един от тях не бе успешен.