Левски победи с 4:1 Пирин в мач от 10-ия кръг на "А" група. В герой за "сините" се превърна Гара Дембеле, който бе над всички и се отчете с хеттрик. Другото попадение за домакините реализира Мариян Огнянов.

Гостите от Благоевград изненадаха, като още в 4-ата минута откриха резултата. Младият талант Станислав Костов подаде на Борис Кондев, който се промъкна между двойката централни бранители Иво Иванов и Йордан Милиев и от 7-8 метра стреля в долния десен ъгъл, топката срещна дясната греда, след което се оплете в мрежата на Божидар Митрев - 0:1.

"Орлетата" продължиха успешно да се противопоставят на селекцията на Ясен Петров. В 17-ата минута Борис Кондев падна в наказателното поле на Левски след съприкосновение с Божидар Митрев и поиска дузпа, но съдията Георги Димитров не посочи бялата точка.

В 19-ата Гара Дембеле бе близо до гол, след като получи топката от Мариян Огнянов и стреля, но в напречната греда. В 33-ата "сините" стигнаха до изравнително попадение. Жоазиньо подаде на Дембеле и той с мощен изстрел от границата на наказателното поле се разписа във вратата на Пирин за 1:1. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка. Малко преди края на първото полувреме гостите отново изявиха претенции за дузпа. Станислав Костов бе изблъскан от Веселин Минев и падна в наказателното поле на Левски, но Георги Димитров отново не посмя да даде наказателен удар за "орлетата".

През второто полувреме домакините заиграха значително по-активно. В 51-ата минута "сините" вече водеха в резултата. Иво Иванов изчисти топката с глава около центъра на терена, след което Дембеле надбяга защита на Пирин, излезе сам срещу Благой Макенджиев и прати топката в мрежата му - 2:1.

За 3:1 в 56-ата минута се разписа Мариян Огнянов. Юношата на Левски пое топката в наказателното поле, преодоля Деян Молдованов и с техничен удар в левия ъгъл вкара трети гол за домакините.

В 61-ата Зоран Златковски изпусна добра възможност да вкара на "сините". В 76-ата отново Дембеле бе в прегръдките на съотборниците си. Головата машина на Левски се разписа за крайното 4:1. Молдованов сгреши край тъчлинията, Гаджев му отне топката и нахлу отляво в наказателното поле на гостите, пусна към Дембеле, който на празна врата оформи своя хеттрик. Така френският нападател вече има 13 попадения от началото на сезона в "А" група.

След успеха Левски остана на върха с 25 точки, вторият Литекс е с 22, а Пирин е на 11-ото място с 9 точки. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛЕВСКИ - ПИРИН 4:1
0:1 Борис Кондев (4), 1:1 Гара Дембеле (33), 2:1 Гара Дембеле (51), 3:1 Мариян Огнянов (56), 4:1 Гара Дембеле (76)
ЛЕВСКИ: 12.Божидар Митрев, 2.Дъстли Мулдер, 5.Иво Иванов, 5.Йордан Милиев, 15.Веселин Минев, 3.Сержиньо Грийн, 45.Владимир Гаджев (77-30.Лъчезар Балтанов), 16.Мариян Огнянов (59-7.Александър Александров), 17.Даниел Младенов (64-23.Андвеле Слори), 20.Жоазиньо, 39.Гара Дембеле
Резерви: 85.Кирил Акалски, 4.Стефан Станчев, 7.Александър Александров, 23.Андвеле Слори, 30.Лъчезар Балтанов, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса
Треньор: Ясен Петров

pirin.JPG
ПИРИН:
12.Благой Макенджиев, 5.Александър Башлиев (73-2.Александър Дюлгеров), 3.Иван Михов, 26.Юлиан Попев, 23.Деян Молдованов, 14.Янко Сандански (71-8.Смилен Златанов), 7.Зоран Златковски, 10.Руслан Иванов, 29.Борис Кондев (67-11.Димитър Воденичаров), 18.Александър Якимов, 9.Станислав Костов
Резерви: 1.Владислав Митев, 27.Радослав Митревски, 2.Александър Дюлгеров, 16.Костадин Кацимерски, 8.Смилен Златанов, 28.Веселин Стойков, 11.Димитър Воденичаров
Tреньор: Костадин Ангелов