Созопол стигна до равенство 1:1 при гостуването си на "Ботев" (Гълъбово). Двубоят бе от 13-ия кръг на „Б“ група и се проведе на ст. „Енергетик“ в Гълъбово. „Небесносините“ излязоха в тази среща с редица промени, в сравнение с мача за Купата на България във вторник, когато успяха да елиминират елитния "Ботев" (Пловдив) след сладка победа с 1:0.

Наставникът Румен Димов излезе с пет нови имена в стартовата единайсеторка. Въпреки това умората от мача с „канарчетата“ си каза своята дума. Домакините поведоха в самия край на първото полувреме чрез Иван Тошев. Созопол натисна през втората част и заслужено стигна до изравнително попадение, което падна 10 минути преди края на мача. Негов автор стана Мирослав Радев. Халфът отбеляза за 1:1 с глава.

След равенството Созопол е пети с 21 точки, а тимът от Гълъбово има 20 в актива.

Избраниците на Румен Димов приемат лидера Поморие във вторник от 15:30 часа.

Съставът на Созопол: Теменлиев, Мантаров, Хашев, Горанов, Делчев, Янков, Баев, Георгиев, М. Радев, Г. Радев, Капитанов
Резерви: Нотев, Янчев, Коев, Маринов, Манев, Шерденов, Колев