Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Академик при гостуването си на стадиона в столичния квартал "Овча Купел".

"Смърфовете" стигнаха до трите точки след спорна дузпа, отбелязана от Здравко Лазаров в 48-ата минута и авгогол на Серджо Органища в 83-ата. За "студентите" в 55-ата се разписа Аспарух Василев.

Преди почивката падна гол, но той не бе зачетен от съдията Радан Мирянов. В 25-ата минута Електричката прати топката в мрежата на Божидар Стойчев, но се оказа, че е извършил нарушение срещу вратаря на домакините.

В началото на второто полувреме "смърфовете" получиха правото да изпълнят дузпа. Джереми Родригес пада в наказателното поле на Академик след съприкосновение с Никола Асенов и съдията Радан Мирянов посочи бялата точка, което предизвика бурните протести на "студентите". Опитният Здравко Лазаров не сгреши от бялата точка, давайки преднина на тима си - 1:0.

В 55-ата домакините изравниха. Сержиньо загуби топката по лявото крило, Пиер Мбемба напредна, преодоля четирима от гостите, влезе в наказателното поле, пусна към Аспарух Василев, който наказа Флориан Лучини за 1:1.

В 83-ата минута "смърфовете" стигнаха до второ попадение, което им донесе и трите точки. Сержиньо центрира в наказателното поле на Академик, където Серджо Органища с глава отклони топката в собствената си врата за крайното 1:2.

След успеха Локо (Пд) остана на 6-ото място с 46 точки и запазва минималните си шансове за 4-ата позиция, която ще осигури място в Лига Европа, ако Славия победи ЦСКА на финала за Купата на България.

Задачата пред Академик да се спаси от изпадане вече изглежда много трудна. "Студентите" останаха на предпоследното 15-о място с 20 точки. /БЛИЦ

АКАДЕМИК - ЛОКО (Пд) 1:2
0:1 Здравко Лазаров (48-дузпа), 1:1 Аспарух Василев (55), 1:2 Серджо Органища (83-автогол)

Срещата по минути
25 - Здравко Лазаров праща топката в мрежата на Академик, но съдията Радан Мирянов не зачита попадението заради нарушение на нападателя на Локо (Пд) срещу вратаря на домакините Божидар Стойчев.
30 - Удар с глава на Пиер Мбемба преминава покрай вратата на "смърфовете".
45 - Стойчев спасява коварен изстрел на Сержиньо.
45+1 - Край на първото полувреме.

47 - ДУЗПА ЗА ЛОКО (Пд)! Джереми Родригес пада в наказателното поле на Академик след съприкосновение с Никола Асенов и съдията Радан Мирянов посочва бялата точка.
47 - "Студентите" бурно оспорват решението на рефера.
55 - topka.jpg ГОЛ! "Студентите" изравняват - 1:1! Аспарух Василев е точен. Сержиньо загуби топката по лявото крило, Пиер Мбемба напредна, преодоля четирима от гостите, влезе в наказателното поле, пусна към Аспарух Василев и той вкара в мрежата на Флориан Лучини.
83 - topka.jpg ГОЛ! Локо (Пд) отново повежда в резултата - 1:2! Серджо Органища праща топката в собствената си мрежа след центриране на Сержиньо.
90 - Край на мача. Локо (Пд) победи с 2:1 Академик в София.
АКАДЕМИК: 33.Божидар Стойчев, 14.Кирил Динчев, 5.Пиер Мбемба, 6.Петър Кюмюрджиев, 19.Михаил Петров, 2.Никола Асенов, 22.Серджо Органиста, 10.Аспарух Василев, 11.Ендер Гюнлю, 7.Енцо Малинди, 21.Стойко Сакалиев
Резерви: 85.Емил Михайлов, 3.Лъчезар Манчев, 9.Ивайло Димитров, 15.Кристиян Узунов, 16.Троян Радулович, 17.Ивайло Василев, 8.Едис Селимински
Треньор: Васил Ивански
loko_plovdiv_1.JPG
ЛОКО (Пд): 33.Флориан Лучини, 5.Юнес Бенжалюн, 6.Пламен Крачунов, 2.Джереми Родригес, 3.Валери Георгиев, 44.Любомир Витанов, 80.Габор Ерош, 16.Христо Златински, 7.Йордан Тодоров, 77.Здравко Лазаров, 10.Сержиньо
Резерви: 1.Стоян Ставрев, 4.Ненад Лукич, 9.Дани Кики, 17.Боян Дойкич, 11.Рангел Абушев, 66.Илиян Марчев, 29.Драги Коцев
Треньор: Саша Николич