Закъсалият във Втора лига Янтра (Габрово) постигна втората си победа от началото на сезона. Футболистите на Костадин Ангелов успяха да се наложат у дома над Добруджа с 2:1 в мач от 16-ия кръг.

Автогол на Ахмед Адемов в 22-ата минута изведе домакините напред в резултата, но радостта им трая само 8 минути. В 30-ата Добруджа изравни чрез Християн Казаков, който вкара от дузпа. Успехът на Янтра дойде в петата минута на добавеното време, когато Християн Кожухаров се превърна в герой. Той вкара от дузпа в 95-ата минута за 2:1.

Оспорваният мач беше отлично ръководен от съдията Валентин Станчев, който правилно отсъди по един наказателен удар и за двата отбора.

След ценната победа Янтра събра 9 точки и остава на последната 15-а позиция, като е на 2 точки от зоната за спасение.

В друг мач от кръга преобразеният Спортист (Своге) спечели с 3:0 срещу Локомотив (Горна Оряховица). Воденият от Ивайло Василев тим продължава победната си серия, като в последните си 7 срещи записа 6 успеха. Спортист вече има 23 точки и заема шестото място във временното класиране.

С две попадения за успеха днес срещу Локомотив (ГО) блесна Айкут Рамадан, който вкара в 47-ата и 59-ата минута. Преди това Томи Костадинов се разписа от дузпа в 35-ата.

ВТОРА ЛИГА - 16 КРЪГ

4 декември 2020 г. (петък), 13:00 часа
Струмска слава (Радомир) - Пирин (Бл) 1:2
0:1 Антон Карачанаков (7), 0:2 Преслав Йорданов (53), 1:2 Николай Ганчев (73)

4 декември 2020 г. (петък), 14:00 часа
Септември (Симитли) - Миньор (Перник) 3:0
1:0 Запро Динев (32), 2:0 Китан Василев (87-дузпа), 3:0 Илия Карапетров (90+2)

5 декември 2020 г. (събота), 12:00 часа
Созопол - Локомотив (София) 2:0
1:0 Яни Николов (6), 2:0 Иван Колев (44)

5 декември 2020 г. (събота), 14:00 часа
Хебър (Пазарджик) - Литекс 0:0

Янтра (Габрово) - Добруджа (Добрич) 2:1

1:0 Ахмед Адемов (22-автогол), 1:1 Християн Казаков (30-дузпа), 2:1 Християн Кожухаров (90+5-дузпа)

Спортист (Своге) - Локомотив (Горна Оряховица) 3:0
1:0 Томи Костадинов (35-дузпа), 2:0 Айкут Рамадан (47), 3:0 Айкут Рамадан (59)

7 декември 2020 г. (понеделник), 14:00 часа