Лудогорец продължава успешната защита на Купата на България. В 1/8-финален реванш от настоящото издание на турнира тимът от Разград записа минимална победа с 1:0 над Берое и продължава напред заради повече голове на чужд терен. Първата среща в Стара Загора преди седмица беше завършил с победа за домакините с 2:1.

Единственото попадение в мача падна още в осмата минута. Жуниор Кишада завърши успешно атака, преминала през Михаил Александров и Върджил Мисиджан. Задачата на Берое да се бори за продължаване напред в турнира се усложни в 14-ата минута. Валдемар Боровский получи два жълти картона в рамките на 7 минути и беше отстранен от игра.

До края на мача нямаше особено опасни положения за гол, а при точните изстрели към техните врати Владислав Стоянов и Благой Макенджиев нямаха проблеми да уловят топката.

В следващия кръг Лудогорец ще се изправи срещу Литекс. Двата тима ще изиграят три мача в рамките на около 20 дни. На 28 февруари шампионите гостуват в Ловеч за мач от първенството, а на 4 март край Покрития мост е първият 1/4-финал за Купата. Реваншът е на 18 март в Разград.

Най-интересното от мача по минути - ТУК

ЛУДОГОРЕЦ – БЕРОЕ 1:0
1:0 Жуниор Кишада (8)
(в първия мач 1:2)

3_3.jpgЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 5.Александър Барт, 55.Георги Терзиев, 25.Йордан Минев, 23.Христо Златински jalt.jpg, 8.Фабио Ешпиньо, 93.Върджил Мисиджан (59-88-Вандерсон), 84.Марселиньо, 7.Михаил Александров (87-12.Абел Анисе), 11.Жуниньо Кишада topka.jpg (76-99.Юнес Хамза)
Резерви: 91.Иван Чворович, 15.Александър Александров, 16.Браян Ангуло, 17.Даниел Абало, 12.Абел Анисе, 88.Вандерсон, 99.Юнес Хамза,
Треньор: Георги Дерменджиев

beroe.jpgБЕРОЕ: 22.Благой Макенджиев, 2.Валдемар Боровский jalt.jpg 4erven.jpg , 6.Иво Иванов jalt.jpg , 3.Владимир Зафиров, 28.Веселин Пенев, 21.Елиаш, 27.Игор Джоман jalt.jpg, 11.Крис Гади (78-9.Станислав Костов), 8.Самир Аясс (51-18.Атанас Зехиров jalt.jpg), 26.Салим Керкар jalt.jpg, 30.Жуниор Мапуку (68-7.Антон Огнянов)
Резерви: 23.Илко Пиргов, 5.Танко Дяков, 15.Георги Динков, 4.Аласан Н'Диайе, 18.Атанас Зехиров, 7.Антон Огнянов, 9.Станислав Костов
Треньор: Петър Хубчев