ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на DJ Теди Джорджо и Ники Александров за крайния резултат от мача!

Хебър постигна драматична победа с 1:0 срещу Славия в мач от 14-ия кръг на Еfbet Лига. Трите точки за тима на Любослав Пенев дойдоха дълбоко в добавеното време.

Домакините получиха дузпа за игра с ръка на Емил Мартинов, след което треньорът на гостите Иван Колев смени вратаря и пусна Георги Петков на мястото на Николай Кръстев. 47-годишният Петков спаси изпълнението на Георги Вълчев, но последва пребиване на 11-метровия наказателен удар след намесата на ВАР. Причината беше, че ветеранът в състава на Славия отмести по-рано крака си от голлинията, нарушавайки правилата. Бившият играч на "белите" Георги Вълчев не сгреши при втория опит в 98-ата минута и донесе победата на Хебър.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Отборът на Любослав Пенев събра 19 точки и се изкачи на осмото място във временното класиране. Славия е на предпоследната 15-та позиция с 8 т.

Срещата в Пазарджик беше ръководена от Станислав Тодоров, за когото това беше последен мач от родния футболен елит.

Играта беше равностойна, като домакините имаха по-добри ситуации първото полувреме, а през втората част "белите" направиха няколко пропуска.

В 30-ата минута футболистите на Любослав Пенев организираха отлична атака, при която Ангел Бастунов центрира към линията на малкото наказателно, където Стилиян Тисовски беше оставен непокрит, но не успя да се разпише.

В 52-ата минута влезлият на смяна Атанас Кабов стреля, а с голяма доза късмет Стефан Цонков можеше да се превърне в голмайстор. Топката се отби в крака му и смени посоката на движение, което можеше да излъже вратаря Матвей Игонен, но в крайна сметка излезе в аут.

В 82-ата минута резервата на "белите" Мартин Сораков опита да вкара. Стражът на Хебър затвори ъгъла и блокира удара му. В 90-ата минута Роберто Райчев засече опасно с глава центрираната от Галин Иванов топка, Игонен спаси с една ръка в ъглов удар. От последвалото му изпълнение Емил Мартинов имаше възможност, но и този път вратарят на Хебър се намеси отлично.

Дълбоко в добавеното време Хебър получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Емил Мартинов след шут на Стефан Цонков. Веднага от скамейката на Славия реагираха и включиха в игра Георги Петков. 47-годишният вратар спаси първото изпълнение на Георги Вълчев, но след намеса на ВАР дузпата беше пребита. Капитанът на Хебър този път не сгреши и реализира в долния десен ъгъл на Петков - в 98-ата минута, донасяйки трите точки на домакините.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024
Класирането в Efbet Лига

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

ХЕБЪР - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Георги Вълчев (90+8-дузпа)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
30  Пропуск за Хебър. Роберт Мазан отне топката пред наказателното поле на домакините, напредна и подаде към Ангел Бастунов отляво. Офанзивният футболист центрира, а Стилиян Тисовски беше оставен непокрит около точката на дузпата и отправи удар, който мина над вратата.
32 - Матвей Игонен спаси изстрел на Галин Иванов.
45+2 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
52  Влезлият на смяна Атанас Кабов стреля, Стефан Цонков подложи крак в опита си да насочи топката към вратата на Славия, но тя премина покрай целта в аут.
58  Галин Иванов залъга Георги Вълчев и нанесе опасен удар, топката прелетя над напречната греда.
67 - Ерол Дост също пробва мерника си, но неточно в аут.
82  Мартин Сораков опита да вкара, но Матвей Игонен затвори ъгъла и блокира удара му.
90  Матвей Игонен спаси Хебър, избивайки с една ръка насочената с глава от Роберто Райчев топка, която летеше заплашително под напречната греда.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3  ДУЗПА за Хебър за игра с ръка на Емил Мартинов.
90+5  Дузпата е потвърдена след преглед с ВАР.
90+5  Треньорът на Славия Иван Колев сменя вратаря преди изпълнението на дузпата. Опитният Георги Петков влиза в игра. 47-годишният страж зае мястото на Николай Кръстев.
90+6  Георги Петков спаси изстрела на Георги Вълчев от бялата точка!
90+7  Дузпата ще бъде изпълнена отново, тъй като Петков не е бил с двата си крака на голлинията.
90+8  ГОЛ! 1:0 за Хебър, след като от втория опит Георги Вълчев реализира, изпращайки топката в долния десен ъгъл на Гошо Петков.
90+9 - Ерол Дост тормози защитата на домакините, но до изравителен гол не се стигна.
90+10 - Край на мача. Хебър спечели драматично с 1:0 домакинството си на Славия.

Хебър
ХЕБЪР32.Матвей Игонен, 5.Мартин Михайлов, 33.Стефан Цонков, 24.Лазар Марин (87  13.Архан Исуф), 27.Роберт Мазан , 7.Георги Вълчев (к) , 84.Стилиян Тисовски (46  11.Атанас Кабов), 14.Олексий Збун, 17.Николас Пенев (78  23.Сашо Лебанов), 21.Марсел Канади (46  3.Богомил Божуркин), 10.Ангел Бастунов (87   43.Жоао Сеско), 17.Николас Пенев
Резерви: 1.Петър Дебърлиев, 13.Архан Исуф, 3.Богомил Божуркин, 43.Жоао Сеско, 88.Мартин Янков, 23.Сашо Лебанов, 11.Атанас Кабов
Треньор: Любослав Пенев

Славия София
СЛАВИЯ: 12.Николай Кръстев, 3.Ертан Томбак , 6.Мартин Георгиев, 4.Виктор Генев, 37.Венцислав Керчев , 93.Сибири Кейта (46  17.Ерол Дост), 27.Емил Мартинов, 73.Иван Минчев (59  71.Кристиян Стоянов), 33.Галин Иванов (к), 88.Тони Тасев (76  14.Роберто Райчев), 10.Владимир Николов (59  9.Maртин Сораков)
Резерви: 1.Георги Петков, 5.Велко Йеленкович, 23.Денислав Александров, 8.Емил Стоев, 17.Ерол Дост, 71.Кристиян Стоянов, 9.Мартин Сораков, 19.Чунг Нгуен До, 14.Роберто Райчев
Треньор: Иван Колев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР