Ботев (Враца) победи Верея с 5:0 в мач от 29-ия кръг на група "А" от втората осмица на Първа лига.

Първото попадение в мача беше дело на Валери Домовчийски, който се разписа от дузпа в 14-ата минута. В края на полувремето Илия Миланов удвои с глава след центриране на Петър Атанасов.

Ботев тотално уби интригата между 56-ата и 58-ата минута, когато Теофилос Коуроупис и Кристиян Кацарев си вкараха автоголове. Даниел Генов пък оформи крайното 5:0 в 63-ата минута с удар от около 10 метра.

До края на мача домакините пропуснаха още две сериозни положения, но Петър Атанасов не успя да се разпише.

Ботев се укрепи на втората позиция в група "А" и поведе с 10 точки пред третия Витоша, който е с мач по-малко. Верея пък все още няма победа през сезона, като записа осма поредна загуба.