Етър разби Витоша като гост с 6:2 в мач от 23 кръг на efbet Лига. Срещата в Бистрица първо регистрира най-резултатно първо полувреме, в което бяха вкарани пет попадения, а крайният резултат влезе в аналите като най-резултатен в елита ни този сезон.

Головата фиеста започна с три попадения за Етър до 15-ата минута. Александър Дюлгеров с глава, а след него Милчо Ангелов и Яни Пехливанов направиха резултата класически. Попадението на Ангелов може да бъде записано и като автогол, тъй като Веселин Минев чукна топката миг преди тя да влезе във вратата.

Витоша върна едно попадение от дузпа в 30-ата минута. Тя бе отсъдена за нарушение на Огнянов, а точен бе Кристиян Кочилов. Тимът Етър обаче бързо върна аванса си от три гола, след като в 40-ата минута Зюмбулев сбърка, сваляйки топката с глава към Флорент Боджадж, който с удар от около 20 метра отбеляза за 4:1.

През втората част паднаха още три гола. Илия Димитров върна един гол за домакините в 58-ата минута.

Етър обаче отговори с две попадения за 11 минути и реши всичко. Иван Стоянов записа името си сред голмайсторите, а след това асистира на дебютиралия за Етър Тонислав Йорданов, който е под наем от ЦСКА.

Етър събра 23 точки и се изкачи на 10-ата позиция, а Витоша продължава да бъде на дъното с едва 5 точки.

Витоша - Етър 2:6
0:1 Александър Дюлгеров (10), 0:2 Милчо Ангелов (12), 0:3 Яни Пехливанов (15), 1:3 Кристиян Кочилов (30-дузпа), 1:4 Флорент Боджадж (40), 2:4 Илия Димитров (58), 2:5 Иван Стоянов (65), 2:6 Тонислав Йорданов (76)

Срещата по минути
1- Начало на мача
10- ГОЛ ЗА ЕТЪР! Дюлгеров се възползва от центриране в наказателното поле и бе най-съобразителен при последвалото разбъркване - 1:0 за "болярите"
12- ГОЛ ЗА ЕТЪР! Антон Огнянов нахлу по крилото и пусна успоредно на голлинията, къде Милчо Ангелов чукна топката покрай вратаря и направи резултата 2:0 за Етър
15- ГОЛ ЗА ЕТЪР! Милчо Ангелов навлезе в наказателното поле на домакините и пусна към точката на дузпата, където Яни Пехливанов я прати в мрежата - 3:0 за гостите
29-
Дузпа за Витоша. Огнянов задържа в наказателното поле Илия Димитров съдията отсъди дузпа
30- ГОЛ ЗА ВИТОША! Кристиян Кочилов реализира от бялата точка и намали изоставането на своя тим
40- ГОЛ ЗА ЕТЪР! Зюмбулев сбърка, сваляйки топката с глава към Флорент Боджадж, който с удар от около 20 метра отбеляза за 4:1
45- Край на първото полувреме
___________________________
46- Начало на второто полувреме
58- ГОЛ ЗА ВИТОША! Христо Иванов парира удар на Атанас Кабов, но при добавката Илия Димитров бе точен за 2:4.
65-
 ГОЛ ЗА ЕТЪР! Иван Стоянов получи топката от Милчо Ангелов на дъгата на наказателното поле, напредна и я насочи във вратата за 5:2.
76- ГОЛ ЗА ЕТЪР! Иван Стоянов центрира от фаул, Тонислав Йорданов опита да играе с глава, но топката падна в краката му, а той я насочи в мрежата - 6:2 за "виолетовите"
90- Край на мача!

ВИТОША: 1. Християн Василев, 3. Евгени Зюмбулев, 6. Станислав Маламов (46-93. Атанас Кабов), 7. Кристиян Кочилов, 9. Илия Димитров, 10. Георги Амзин, 22. Богомил Дяков, 25. Йордан Минев (13- 80.Лъчезар Котев), 77. Веселин Минев, 14. Четин Садула (60-20. Аристоте Медиани), 5. Венцислав Бонев
Резерви: 33. Кристиян Кацарев, 18. Апостол Попов, 20. Аристоте Медиани, 11. Даниел Кутев, 93. Атанас Кабов, 80. Лъчезар Котев, 96. Христо Иванов
Треньор: Асен Букарев

FK Etar Veliko TârnovoЕТЪР:  1. Христо Иванов, 31. Красимир Станоев, 7. Милчо Ангелов (71-18. Тонислав Йорданов), 22. Никола Колев, 10. Флорент Боджадж, 20. Яни Пехливанов, 23. Александър Дюлгеров, 11. Антон Огнянов, 44. Божидар Кацаров, 84. Здравко Запрянов, 14. Иван Скерлев (46-73. Иван Стоянов)
Резерви: 13. Анатоли Господинов, 24. Георги Купенов, 77. Дино Мартинович, 9. Иван Петков, 73. Иван Стоянов, 8. Педро Лагоа, 18. Тонислав Йорданов
Треньор: Петко Петков

Бистрица, стадион "Витоша"
Съдия: Георги Иванов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020