Славия разби Пирин (Гоце Делчев) с 4:0 в контролна среща, играна край Банско.

Срещата започна с положение за Славия още в четвъртата минута. То се откри пред Петър Вуцов, но полузащитникът не успя да се разпише от непосредствена близост. В седмата минута резултатът беше открит от Костадин Велков, който се оказа на точна позиция отблизо и намери мрежата - 1:0.

В 13-ата минута "белите", които вече по традиция играят в черно контролните си срещи, се разминаха с нов гол. Този път гредата помогна на вратаря Абди Абдиков след изстрел на Тони Тасев. В 20-ата минута Александър Златков направи голям пропуск пред голлинията на Пирин (Гоце Делчев).

В 40-ата минута Славия получи право да изпълни дузпа, която Калоян Кръстев превърна без проблеми в гол - 2:0 за футболистите на Златомир Загорчич и първо попадение в срещата за централния нападател на столичани.

През второто полувреме Славия продължи с натиска пред рамката на Абдиков и това даде бърз резултат. В 51-ата минута продължително разбъркване в наказателното поле на Пирин, доведе до удар с глава на Калоян Кръстев при далечната греда и 3:0 за играчите от столицата.

В 74-ата минута той се отчете и с асистенция в срещата, след като преди това "белите" сътвориха още два-три сериозни пропуска. Кръстев направи двойно подаване с Тасев, който не сбърка пред рамката на Абдиков - 4:0 за Славия.

СЛАВИЯ - ПИРИН (ГД) 4:0
1:0 Костадин Велков (7)
2:0 Калоян Кръстев (40 - дузпа)
3:0 Калоян Кръстев (51)
4:0 Тони Тасев (74)

Славия: 1. Георги Петков, 5. Мартин Атанасов, 6. Костадин Велков, 23. Емил Виячки, 18. Димитър Стоянов, 29. Петър Вуцов, 22. Дарко Тасевски, 20. Филип Ангелов, 11. Тони Тасев, 83. Александър Златков, 9. Калоян Кръстев

Пирин (ГД): 1. Абди Абдиков, 5. Любомир Гуцев, 3. Иван Грънчаров, 20. Мартин Кочанов, 19. Петър Кепов, 8. Петър Лазаров, 4. Живко Грозданов, 21. Илия Коршумов, 11. Павел Головодов, 6. Илия Карапетров, 17. Ибрахим Алим