ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Спартак (Плевен) и Крумовград завършиха при 1:1 в мач от 23-ия кръг на Втора лига, игран в Севлиево.

Двубоят започна равностойно, като в началните минути липсваха положения пред двамата вратари. В 16-ата минута Мартин Сораков получи отдясно, справи се с противник и центрира в наказателното поле, където Китан Василев отправи удар с глава, но топката срещна гредата.

Минута по-късно Джунейт Яшар беше изведен сам срещу Станислав Антонов, но вратарят успя да го изпревари и изби. Натискът на гостите продължи. В 18-ата минута Сораков засече с глава центриране отляво на Василев, но вратарят на плевенчани се намеси отлично и спаси.

В 21-ата минута Крумовград получи право да изпълни пряк свободен удар на дъгата на наказателното поле. Яшар отправи удар, койтo мина над вратата. В 39-ата минута Спартак създаде първата по-сериозна опасност пред вратата на своя съперник. Иво Върбанов центрира в наказателното поле, където Виктор Иванов отправи удар с глава, но Благой Макенджиев се справи и улови. В 42-ата минута шут от далечна дистанция на Сораков мина над вратата.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

В 50-ата минута Калоян Стефанов проби отдясно и опита удар, който обаче беше далеч от целта. В 66-ата минута гостите организираха многоходова атака. Топката стигна до резервата Красимир Илиев на дъгата на наказателното поле. Халфът отправи силен удар, но Върбанов го блокира.

В следващите минути играта се задържа пред вратата на домакините. В 71-ата минута Яшар засече с глава центриране на Ази, но прати топката над вратата. В 80-ата минута Крумовград откри резултата. Китан Василев получи отляво и центрира в наказателното поле, където резервата Цветелин Радев изпревари Лъчезар Ковачев и от въздуха вкара за 0:1.

В 89-ата минута Васил Шопов намери Алекс Георгиев отдясно, а фланговият футболист центрира в наказателното поле, където Боримир Карамфилов отправи удар с глава и изравни резултата (1:1).

Крумовград заема трето място във временното класиране с 39 точки, докато Спартак е 10-и с 31 точки. За домакините това беше седми мач без успех, докато гостите наредиха четвърта среща без победа.