ЦСКА 1948 II и Спартак (Плевен) завършиха 1:1 в последен двубой от 28-ия кръг на Втора лига.

“Червените” започнаха по-добре и още 21-ата минута можеха да открият резултата. Пишчевич изведе Джонатан на чиста позиция, но ударът на бразилеца нацели напречната греда. Гостите отговориха с шут извън наказателното поле, но топката премина покрай страничния стълб отдясно.

Последва нов натиск на ЦСКА 1948 II, а в 42-ата минута Борис Димитров получи кълбото след центриране на далечната греда и стреля, но защитник на гостите изчисти от голлинията. В продължението на първата част Преслав Антонов шутира мощно, но отново топката излезе в аут.

Второто полувреме започна по-добре за гостите, които в 54-ата минута откриха резултата. Преслав Антонов отправи изстрел с глава, кълбото се отклони в гредата и попадна във Виктор Иванов, който довкара на опразнената врата - 0:1.

В 63-ата минута Борис Димитров засече с глава, но Станислав Антонов улови. Вратарят на Спартак обаче изпусна топката и останаха съмнения дали кълбото не е пресякло с целия си обем голлинията. Попадение обаче не бе отсъдено.

Последваха нови динамични минути и в крайна сметка домакините се добраха до точката в 94-ата. Тогава дълбоко центриране отляво намери Пърликов, който стреля с глава и вкара за 1:1.

Това е второ поредно равенство за тима на ЦСКА 1948 II, който заема десетото място с 37 точки. Спартак (Плевен) е осми с 41 и вече четири мача подред има само равни резултати.

ВТОРА ЛИГА - 28 КРЪГ

12 април 2024 г., петък, 15:00 часа
Спартак (Варна) - Добруджа (Добрич) 2:1
1:0 Ахмед Ахмедов (22), 2:0 Ахмед Ахмедов (29), 2:1 Ивайло Климентов (90+1)

13 април 2024 г., събота, 15:00 часа
Марица (Пловдив) - Септември (София) 0:2
0:1 Виктор Очаи (51), 0:2 Борислав Маринов (56)

13 април 2024 г., събота, 17:00 часа
Марек (Дупница) - Дунав (Русе) 1:1

1:0 М. Иванов (14), 1:1 Вешев (90+4)

Беласица (Петрич) - Струмска слава (Радомир) 2:0
1:0 Мартин Русков (5), 2:0 Taoнса Аксел (28)

Бдин (Видин) - Монтана 2:3
0:1 Александър Аспарухов (14), 1:1 Александър Соколов (16), 1:2 Илия Русинов (24), 1:3 Стивън Кирилов (80), 2:3 Иван Аврамов (86-дузпа)

Чeрноморец (Бургас) - Черноморец (Балчик) 2:0
1:0 Павел Жабов (26), 2:0 Живко Петков (42)

Янтра (Габрово) - Литекс 1:2
1:0 Велислав Василев (54), 1:1 Илиян Капитанов (75-дузпа), 1:2 Кингсли Бучи (84)

Спортист (Своге) - Лудогорец II 1:0
1:0 Джонатан Нсонде (33)

16 април 2024 г., вторник, 17:00 часа
ЦСКА 1948 II - Спартак (Плевен)  1:1