Добруджа записа убедителна домакинска победа, след като в мач от 15 кръг на Втора лига разби Марек с 6:2. Два гола за тима от Добрич реализира нападателят Преслав Йорданов. По едно попадение добавиха Стефан Статев, Адриан Димитров и Шериф Осман, а Раиф Мурадов от гостите си отбеляза автогол. Александър Близнаков реализира двете попадения за Марек. С победата Добруджа събра 25 точки и остава на 5-ото място, точно зад Марек с 27.

Монтана изненадващо загуби у дома от Дунав (Русе) с 0:1. Единственото попадение беше дело на швейцарското крило Раел Лолала три минути след началото на второто полувреме. Съдията Геро Писков от София показа по един червен картон на двата отбора. Въпреки поражението Монтана остава на трето място в класирането с 28 минута.

Три нулеви равенства бяха фиксирани, но с различна стойност за крайното класиране. Септември (София) не успя да пречупи Струмска слава като гост, а отчаяните за оцеляването си Спартак (Плевен) и Спортист (Своге) не успяха у дома съответно срещу Бдин (Видин) и Янтра (Габрово).

ВТОРА ЛИГА, 15 КРЪГ
Добруджа – Марек 6:2
1:0 Преслав Йорданов (8-дузпа), 2:0 Стефан Статев (13), 2:1 Александър Близнаков (17-дузпа), 3:1 Преслав Йорданов (24), 4:1 Осман Шариф (39), 5:1 Андриан Димитров (61), 5:2 Александър Близнаков (74), 6:2 Раиф Мурадов (90+2-автогол)

Лудогорец II – Беласица 4:1
1:0 Бранимир Костадинов (18), 2:0 Хюсеин Кельовлуев (55), 2:1 Запро Динев (78), 3:1 Раи Насименто (81), 4:1 Алекс Луканов (90+2)

Спартак (Плевен) – Бдин 0:0

Черноморец (Балчик) – Марица 1:0
1:0 Уилям Фонкю (54)

ЦСКА 1948 II - Черноморец (Бургас) 1:0
1:0 Неделко Пишчевич (71)

Монтана – Дунав 0:1
0:1 Раел Лолала (48)

Струмска слава - Септември (София) 0:0