ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Марек (Дупница) победи Черноморец (Бургас) с 2:0 в дербито на новаците от първия кръг на Втора лига. Мачът бе решен с два гола за 20 минути в края на първата част, дело на Христо Каймакански и Даниел Гогов.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Срещата на "Efbet Арена" бе изгледана на живо от бившия футболист и треньор на "акулите" Димитър Димитров - Херо, както и от Димитър Бербатов.

В първите минути липсваха опасности пред двете врати. След изминаването на четвърт час двата тима погледнаха по-смело и си размениха по един удар.

В 24-ата минута Чаворски излезе на стрелкова позиция при една бърза атака на "акулите", но ударът му бе блокиран на метри пред голлинията.

Три минути по-късно Марек нанесе своя удар. Любомиров изведе Каймакански сам срещу Димитър Тодоров и откри с отмерен завършващ удар - 0:1.

Минути след попадение Димитър Тодоров улови опасен удар на Любомир Костов. Малко след това Тодор Чаворски имаше претенции за нарушение в наказателното поле на дупничани.

В последните минути на първата част Даниел Гогов едва не вкара изключително красиво попадение във вратата на бургаския тим. Левичарят стреля от около 23-24 метра, но Тодоров отрази в напречната греда.

Милен Иванов бе фаулиран на границата на наказателното поле на Черноморец в добавеното време на първаъа част, а от отсъдения пряк свободен удар Даниел Гогов направи 0:2 с удар във вратарския ъгъл.

С началото на втората част бургаският тим създаде първото си чисто положение - Тодор Чаворски центрира от фал, а Даниел Иванов засече с глава, но не намери вратата.

В средата на частта темпото се успокои и двата тима не поглеждаха сериозно към противниковите врати.

До края на срещата така и не се случи нещо опасно пред вратарите Тодоров и Костадинов.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

ВТОРА ЛИГА - 1 КРЪГ:

От събота (15 юли)
Бдин (Видин) - Янтра (Габрово) 0:0

Беласица - Спортист Своге 3:1
1:0 Запро Динев (7), 2:0 Павлин Чиликов (34-автогол), 2:1 Калоян Йосифов (83), 3:1 Запро Динев (90+3)

Марица - Спартак Плевен 2:1
1:0 Станислав Маламов (6), 2:0 Милен Танчев (66), 2:1 Васил Шопов (71)

Септември София - Литекс 2:0
1:0 Георги Динков (41), 2:0 Христо Иванов (47)

Добруджа - Черноморец Балчик 4:0
1:0 Янчо Андреев (11), 2:0 Емануел Манев (38), 3:0 Янчо Андреев (74), 4:0 Стилиян Николов (83)

Струмска слава - Монтана 3:2
0:1 Владислав Цеков (23), 1:1 Борислав Николов (26), 2:1 Борислав Николов (54), 2:2 Владислав Цеков (59), 3:2 Борислав Николов (84)