Втородивизионните Поморие и Созопол завършиха 2:2 в контролна среща. Двубоят изобилстваше от нерви, като и от двата щаба отправиха критики към главния арбитър Павлин Тютюнджиян. В състава на Поморие отсъстваха доста играчи заради контузии. Това пък наложи в тимовия лист да бъдат вписани трима вратари – титулярният Янко Георгиев плюс още двама. Наставникът на Созопол пък бе решил да даде почивка на Теменлиев, Минчев, Хашев, Р. Янков, Шерденов и Колев.

Гостите от Созопол започнаха по-активно. Те можеха да открият резултата в 10-ата минута. Чудесен удар от дистанция на Манев обаче бе отразен от Георгиев. В 14-ата минута Стоянов се отскубна от „небесносинята” защита, но бе фаулиран от Ивайло Русев, който получи и жълт картон. От последвалия свободен удар Шоколаров стреля над напречната греда. Пет минути по-късно отново Шоколаров можеше да отбележи. Ударът му по диагонал обаче мина на сантиметри от дясната греда на Нотев. В 25-ата минута Поморие все пак поведе. След изпълнение на ъглов удар и разбъркване в наказателното поле на Созопол, Ахмед Ахмедов се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата. След половин час игра Манев се озова на стрелкова позиция, но Георгиев спаси. В 42-ата минута главният арбитър Павлин Тютюнджиян отсъди дузпа за Созопол, която бе реализирана от Станимир Митев. 11-метровият наказателен удар предизвика доста нерви, като от щаба на Поморие бяха категорични, че фаул няма.

Втората част започна с положение за Поморие. Центрирана от Ахмедов топка стигна до резервата Живко Илиев. Плътният удар на последния обаче бе избит с крак от Свилен Нотев. Отново вратарят на Поморие се намеси великолепно и след изстрел на Божинов. Малко по-късно пък Созопол можеха да поведат. Мустафа центрира от фаул, играч на гостите засече с глава в напречната греда. Малко преди тези положения пък поморийци имаха претенции за дузпа за игра с ръка на защитник на Созопол в собственото му наказателно поле. В 80-ата минута Мустафа центрира от фаул и Цеков с глава отбеляза за 2:1 в полза на гостите. В последната минута Поморие можеха да изравнят, но останалия сам срещу Нотев Алеко Христов изпрати топката в аут. Новаците в „Б” група все пак стигнаха до 2:2 в 3-ата минута от даденото от съдията продължение. Арбитърът отсъди дузпа в полза на Поморие, която Любомир Божинов превърна в гол.

Поморие: Янко Георгиев, Диян Лефтеров, Георги Петков, Яни Пехливанов, Христо Лемперов, Любомир Божинов, Славчо Шоколаров, Стефан Стаматов, Михаел Орачев, Даниел Стоянов, Ахмед Ахмедов
Резерви: Димитър Тодоров, Фарид Хасан, Алеко Христов, Живко Илиев, Емил Гетов, Кирил Георгиев

Созопол: Свилен Нотев, Георги Радев, Стоян Мантаров, Ангел Делчев, Ивайло Русев, Станимир Митев, Диян Хаджиев, Михаил Георгиев, Теодор Стефанов, Емануил Манев, Мирослав Радев
Резерви: Мирослав Коев, Иван Янчев, Мустафа Мустафа, Станимир Баев, Любомир Цеков, Илиян Капитанов, Ангел Маринов, Милен Димов