ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Ботев (Пловдив) победи Етър (Велико Търново) с 4:2 като гост в 1/8-финал от турнира за Купата на България и продължава към следващата фаза. "Болярите" пък нямат победа над "канарчетата" от 2018 година насам.

Първата по-сериозна ситуация бе за гостите в 12-ата минута. Мартин Секулич получи топката вдясно от вратата и я върна към Николай Минков, но ударът му към близкия ъгъл бе блокиран.

Етър отвърна с опасна ситуация в 19-ата минута. Шано изведе Владислав Найденов, който обаче бе притиснат от бранител и не успя да нанесе хубав удар.

Ботев пропусна много добра възможност да поведе в 36-ата минута, в която Емануел Уме се откъсна и стреля към горния десен ъгъл, но не намери целта.

Пет минути преди края Мартин Селулич удари греда, но секунди по-късно стана ясно, че е бил в засада.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Етър започна втората част с опасен удар на Николай Янков от дистанция.

Ивелин Попов пропусна невероятна ситуация за гол в 59-ата минута, в която първо стреля с глава, а после опита да направи добавка на отбитата от вратаря топка, но не успя.

Минути по-късно Мартин Секулич стреля с глава, но не намери целта.

Нападателят на Ботев все пак успя да се разпише в 65-ата минута, в която Самюел Акере центрира остро, Пламен Димов опита да избие, но просто спря топката, а дебнещият Секулич просто я ритна във вратата (1:0).

По-малко от десет минути след това Ивелин Попов намери Джеймс Етоо на далечната греда, последва удар от воле, а топката се спря във вратата за 2:0.

Последните минути на мача се превърнаха в голов екшън.

Ловре Кнежевич върна интригата минути преди края с гол за 2:1, Емануел Уме върна аванса от две попадения за "канарчетата", а Ивайло Димитров се разписа за 2:3. Това обаче не бе всичко и Самюел Акере оформи крайното 4:2 в четвъртата минута от продължението.

Така на 1/4-финалите на турнира за Купата на България се класираха Спартак (Варна), Пирин (Благоевград), Арда (Кърджали), ЦСКА (София), Хебър (Пазарджик), Лудогорец (Разград), ЦСКА 1948 (София) и Ботев (Пловдив).

ЕТЪР - БОТЕВ (ПД) 2:4
0:1 Мартин Секулич (65'), 0:2 15. Джеймс Етоо (73'), 1:2 Ловре Кнежевич (87'), 1:3 Емануел Уме (90'), 2:3 Ивайло Димитров (90+1'), 2:4 Самюел Акере (90+4')

Етър ЕТЪР: 12. Алесандро Гуарноне, 2. Валери Христов, 6. Пламен Димов , 26. Мариян Иванов (К), 77. Мартин Николов (77'  25. Крум Стоянов), 29. Янко Ангелов (78'  4. Георги Александров), 28. Николай Янков (69'  7. Кольо Станев), 70. Димо Бакалов (46'  10. Ловре Кнежевич ), 38. Владислав Найденов, 24. Шахредин Букхолда, 9. Мартин Тошев (77'  14. Ивайло Димитров )
Резерви: 1. Ангел Мартинов, 15. Георги Ангелов, 11. Илкер Будинов, 32. Усама Алу
Треньор: Светослав Петров

Ботев Пловдив БОТЕВ (ПД): 1. Хидайет Ханкич, 17. Николай Минков (63' 16. Самюел Акере ) , 19. Антоан Конте , 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев, 15. Джеймс Етоо  (83'  24. Джаспър Ван Хертъм), 21. Точукву Нади , 30. Лъчезар Балтанов (70'  5. Йонас Там), 10. Ивелин Попов (К) (83' 88. Красиан Колев), 9. Мартин Секулич  (83'  14. Фаустас Степонавичус), 31. Емануел Уме
Резерви: 92. Даниел Кайзер, 18. Димитър Папазов, 41. Велиян Видолов, 42. Иво Казаков
Треньор: Душан Керкез

Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Съдия: Волен Чинков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР