Националният отбор на България до 17 години записа тежка загуба с 0:3 от Украйна в европейска квалификация. В нашата предварителна група са още Азербайджан и Ирландия. Нашият тим е воден от селекционера Викторио Павлов, който със сигурност има много върху какво да работи. Българските футболисти изиграха много слаб мач, бяха с човек повече 50 минути, след като още в 28-ата гостите останаха в намален състав заради червен картон.

Украйна поведе в резултата в 38-ата минута. След изпълнение на пряк свободен удар топката тупна пред вратаря Иван Дичевски, който направи детинска грешка и почти сам си я вкара във вратата.

През второто полувреме Михало Мурдюк бе изведен на чиста позиция и прокара топката покрай Дичевски за 2:0. В 68-ата минута Сикан оформи крайното 3:0 след нова атака отдясно в наказателното поле и неумела намеса на двама защитници на България.

България - Украйна 0:3
0:1 Волошин (38), 0:2 Мудрюк (47), 0:3 Сикан (68)

България: 1.Дичевски, 3.Стоянов, Земярски, 4.Папазов, 5.Бауренски, 7.Хамуд, 8.Николов, 11.Йорданов, 13.Янакиев, 15.Балинов, 21.Минчев

Украйна: 1.Трубин, 5.Биловар, 6.Данюлик, 10.Мудрюк, 11.Шулянски, 5.Бодня, 17.Кондак, 20.Пидручни, 21.Ярош, 22.Дероган, 9.Волошин