Хебър (Пазарджик) постигна драматична победа с 3:2 в домакинството си на Септември (Симитли) от 24-ия кръг на Втора лига. В герой за домакините се превърна Тодор Чаворски, който вкара фантастичен гол секунди преди края на двубоя.

Мачът започна отлично за тима на Николай Митов. Домакините откриха резултата в 38-ата минута, когато Живко Петков се разписа за 1:0. В 77-ата минута отново той наказа гостите от Симитли - 2:0.

В 81-ата минута Христо Иванов намали, а четири минути по-късно Китан Василев изравни от дузпа - 2:2.

В третата минута на добавеното време юношата на Левски Тодор Чаворски донесе трите точки на Хебър с много красив гол със странична ножица - 3:2.

След победата Хебър събра 38 точки и остава на четвъртата позиция, с една по-малко от третия Спортист (Своге). Септември (Симитли) е 13-ти с 25 точки.

В друг мач от днес Добруджа и Миньор (Перник) завършиха 0:0.

ВТОРА ЛИГА

От 19 март (петък):
Литекс - Локомотив (София) 1:1
0:1 Матеус Роча (33), 1:1 Християн Петров (65)

Септември (София) - Янтра (Габрово) 5:0
2:0 Атанас Кабов (29, 50-дузпа, 3:0 Кристиян Пешов (51), 4:0 Християн Казаков (53), 5:0 Кристиян Пешов (57)

Струмска слава (Радомир) - Лудогорец II 0:0

От 20 март (събота):
Хебър - Септември (Симитли) 3:2
2:0 Живко Петков (38, 77), 2:1 Христо Иванов (81), 2:2 Китан Василев (85-дузпа), 3:2 Тодор Чаворски (90+3)

Добруджа - Миньор (Перник) 0:0

На 22 март (понеделник) от 17:30 часа