Заемащият третото място в Североизточната трета лига Черноморец (Балчик) поднесе изненадата, класирайки се на 1/8-финалите за Купата на България. Отборът, воден от треньора Бойко Каменов, елиминира Септември (София) с 1:0.

Победното попадение за домакините от Балчик вкара Данаил Димов от дузпа в 4-ата минута. Toй се разписа във вратата на столичани, пазена от новия им страж Божидар Митрев.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Четвъртият в класирането във Втора лига Септември спечели последните си 5 мача в първенството, но днес се изложи за Купата на България, отпадайки от третодивизионен съперник.

Черноморец (Балчик) не е единственият третодивизионен отбор, който ще играе на 1/8-финалите. Припомняме, че Беласица (Петрич) извади късмет при жребия и прескочи 1/16-финалите без игра, продължавайки напред.

Съставът на Черноморец (Балчик): Христо Ковачев, Иван Иванов, Генади Луго, Мирослав Начев, Даниел Георгиев, Георги Топалов, Николай Иванов, Данаил Димов, Владислав Георгиев, Тодор Вълканов, Ивайло Русев