Левски разби ЦСКА с 3:0 на "Герена" дербито на дублиращите отбори на двата гранда от 28-ия кръг на Югозападната трета лига. Мачът на стадион "Георги Аспарухов" изгледаха мажоритарният собственик Наско Сираков, изпълнителният директор Даниел Боримиров, новият треньор на първия тим Станислав Генчев и помощника му Дарко Тасевски. Разбира се, на стадиона бе шефът на школата Елин Топузаков. Сред присъстващите бе и доскорошният помощник на Николай Костов – Красимир Петров.

Домакините поведоха още в третата минута, когато Кристиян Йовов центрира от корнер към капитана Борислав Рупанов, който свали с глава за Виктор Любенов, а той от близка дистанция прати топката в мрежата на Ивайло Неделчев за 1:0.

В 20-ата минута "сините" удвоиха аванса си, след като Виктор Добрев пусна извеждащо подаване към Рупанов, който бе забравен в наказателното поле и с глава се разписа за 2:0. Четвърт час по-късно Левски отбеляза трети гол, с който интригата свърши. Александър Божилов проби добре отляво и намери Йовов в наказателното поле, а той вкара за 3:0.

След почивката ЦСКА на два пъти бе близо до това да върне интригата в срещата. В 69-ата минута „армейците“ дори пратиха топката във вратата на Ивайло Крумов чрез Георги Димитров, но попадението не бе признато заради засада. Малко по-късно „червените“ бяха близо до гол, но десният страничен стълб помогна на Левски.

С успеха си възпитаниците на Христо Арангелов събраха 54 точки на шестото място, докато момчетата на Стоян Ангелов запазват втората си позиция със 74 точки.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!