ЦСКА спечели с 1:0 гостуването си на Черно море в среща от 32-ия кръг на Първа лига. Единственият гол за победата на "червените" бе дело на Фернандо Каранга, който се разписа с глава в 81-ата минута.

С този успех тимът на Стамен Белчев събра актив от 62 точки на 2-ото място във временното класиране и вече е на 3 пред третия Левски, който вчера загуби визитата си на Локомотив (Пловдив) с 1:2.

През първата част гостите бяха по-дейният отбор на терена, но така и не съумяха да материализират превъзходството си.  В 5-ата минута Каранга засече центриране на Кулма отдясно, но топката мина над вратата на Михайлов. Най-добрата възможност за гол за "червените" дойде в 36-ата минута, когато Арсенио Нунеш получи пас в наказателното поле на варненци и стреля технично. Емил Михайлов изби с една ръка, а при добавката Рубен Пинто изпрати топката в аут.

Второто полувреме се разви по идентичен начин. ЦСКА беше тимът, който се стараеше предимно да атакува, докато "моряците" разчитаха на епизодични контраатаки.

В 59-ата минута Каранга беше много близо до откриване на резултата, но от изгодна позиция стреля право в Емил Михайлов. ЦСКА продължи да упражнява натиск и в 78-ата минута Густаво Кулма бе на път да се откъсне зад защитата на "моряците". Стефан Станчев обаче го повали и получи втория си жълт картон в мача. Само 3 минути по-късно "червените" излязоха напред в резултата. Каранга засече с глава центриране на Манолев и прати топката във вратата на Михайлов.

До края на мача "моряците" опитаха да стигнат до равенството, но не съумяха да сътворят нищо интересно пред вратата на гостите. В самия край на срещата играчите на Черно море имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Антон Недялков. Главният съдия Никола Попов обаче прецени, че фаулът е извън наказателното поле и не посочи бялата точка.

След тази загуба Черно море остава на 5-ото място във временното класиране с актив от 46 точки.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 0:1
0:1 Каранга (81)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
5 -  Каранга засече с глава центриране на Кулма, но топката минава над вратата на Емил Михайлов.
16 - Георги Илиев стреля от пряк свободен удар, но топката среща стената.
21 -  Пинто центрира от фаул, топката мина опасно покрай вратата на Михайлов.
28 - Извеждащ пас към Каранга, но Михайлов изпревари нападателя на ЦСКА и изчисти в тъч.
36 -  Арсенио оплучи пас в наказателното поле на Черно море и стреля технично. Ударът му обаче е спасен от Михайлов.
45+1 - Край на първото полувреме!
--------------------------------
46 - Начало на втората част!
53 -  Симао стреля силно от дистанция, но топката излиза в аут.
59 -  Невероятен пропуск на Каранга. Нападателят получи пас във вратарското поле, овладя топката и шутира, но право в тялото на Емил Михайлов.
70 - Десподов стреля от пряк свободен удар, но топката минава покрай вратата на Михайлов.
78 -   Стефан Станчев повали откъсващия се Густаво Кулма и получава втори жълт картон.
81 -  ГОООЛ ЗА ЦСКА! Каранга засича с глава центриране на Манолев и праща топката във вратата на Михайлов.
90+2 -  Удар на Кубемба от близко разстояние, МИхайлов избив, топката се отклони в напречната греда и излезе в корнер.
90+3 - Край на мача!

Резултат с изображение за черно море фкЧерно море: 33. Емил Михайлов, 3. Даниел Георгиев , 5. Стефан Станчев , 6. Александър Цветков, 13. Иван Коконов, 17. Мартин Костадинов, 21. Георги Илиев (к) (74Пируло), 22. Пламен Николов, 29. Марек Кузма , 84. Тодор Паланков , 97. Николай Минков (61Балджийски)
Резерви: 30. Войтех Щром, 34. Емил Янчев, 98. Валентин Йосков, 70. Борислав Балджийски, 66. Филип Хлюпик, 77. Хосе Лопес - Пируло
Tреньор: Георги Иванов

Резултат с изображение за цскаЦСКА: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков , 4. Божидар Чорбаджийски (к) , 6. Рубен Пинто, 7. Кевин Меркадо (64Десподов), 9. Фернандо Каранга, 10. Арсенио Нунеш (76Кубемба), 11. Станислав Манолев , 14. Николай Бодуров, 17. Давид Шимао(86Бумал), 26. Густаво Кулма
Резерви: 30. Александър Конов, 8. Кевин Кубемба, 19. Кирил Десподов, 20. Петрус Бумал, 22. Никола Колев, 23. Александър Дюлгеров, 28. Пламен Гълъбов
Треньор: Стамен Белчев

Съдия: Никола Попов