Лудогорец отново не успя да победи Черно море. След като при първата им среща в 7-ия кръг "моряците" на Гонзо стигнаха до успех с 3:1, днес те взеха 1 точка при гостуването си в Разград. На "Лудогорец Арена" двата тима направиха 1:1, като Бакари изведе гостите от Варна напред, а Моци изравни през втората част.

Срещата започна с две добри атаки на гостите от Черно море, които обаче не бяха реализирани. Постепенно играчите на Стойчо Стоев взеха инициативата и притиснаха своя съперник. Само в рамките на 10 минути разградчани подложиха на истински обстрел Георги Китанов, а играчите на Черно море не успяваха да минат дори центъра.

В тези минути с пропуски се отличиха Кишада, Марселиньо и Михаил Александров. Бранителите на Гонзо обаче успяха да удържат бурята, а единствената сносна атака на "моряците" завърши с гол.

В 35-ата минута Георги Илиев изведе чудесно Бакари, който сам срещу вратаря Владислав Стоянов не сгреши - 0:1.

Черно море успя да удържи резултата до почивката. Усещайки на къде вървят нещата Стойчо Стоев започна да пуска титулярите си, на които бе дал почивка. На терена се появиха Роман Безяк и Върджил Мисиджан.

Още от първите минута футболистите на Черно море започнаха да бавят времето и да накъсват играта. Въпреки, че получиха няколко жътли картона, тактиката им успя доста дълго време.

17 минути преди изтичането на редовното време Лудогорец все пак стигна до изравнителното попадение. При едно центриране Козмин Моци успя да се измъкне зад Котев и с глава направи резултата 1:1.

До края на срещата "зелените" от Разград натиснаха своя съперник, но храбрите "моряци" успяха да удържат резултата и след 1:1 си тръгват към Варна с 1 точка.

Черно море се закотви на 7-ото място с 31 точки, докато Лудогорец продължава да бъде лидер с 37 точки.

Лудогорец - Черно море 1:1
0:1 Бакари (35), 1:1 Козмин Моци (73)

Срещата по минути - ТУК!

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов (к), 80. Жуниор Кайсара, 27. Козмин Моци, 20. Шоко, 55. Георги Терзиев, 8. Фабио Ешпиньо (75-23. Христо Златински), 18.Светослав Дяков, 84. Марселиньо, 7. Михаил Александров, 11. Кишада (62-9. Роман Безяк), 73. Иван Стоянов (46- 93. Върджил Мисиджан)
Резерви: 91. Иван Чворович, 4. Теро Мантула, 77.Витиня, 23. Христо Златински, 93. Върджил Мисиджан, 9. Роман Безяк, 10. Себастиан Ернандес
Старши-треньор: Стойчо Стоев

ЧЕРНО МОРЕ:
33. Георги Китанов, 5. Стефан Станчев, 15. Александър Александров, 4. Михаил Венков, 6. Кирил Котев, 3. Даниел Георгиев (81-14.Георги Божилов), 10. Тодор Паланков, 21. Георги Илиев (к), 8. Еденилсон Бергонси, 17. Иван Коконов (72-11. Симеон Райков), 9. Бакари
Резерви: 1. Емил Михайлов, 91. Живко Атанасов, 23. Даниел Младенов, 7. Бекир Расим, 11. Симеон Райков, 14.Георги Божилов, 24. Слави Сталев
Старши-треньор: Георги Иванов