Георги Иванов – Гонзо записа първа победа начело на Черно море. “Моряците” надделяха над молдовския тим Костулени с 2:0 в контролна среща, която се състоя в Турция. Головете за тима от Варна бяха дело на Ермес Паломино и Тодор Колев.

Контролата започна по-рано от предвиденото заради лоши метеорологични условия, а самата среща се игра при силен вятър и дъжд.

Черно море взе инициативата още от първата минута, а с пропуски се отличиха Мирослав Манолов, Ернес Паломино и Георги Илиев. В 28-ата минута “моряците” записаха греда в актива си. Александър Александров игра с кълбото и го насочи към напречния стълб, откъдето отскочи в аут.

През втората част вятърът помагаше повече на Черно море, Георги Иванов извърши 8 смени на почивката. Головите положения обаче секнаха през втората част. Едва 20-ина минути преди последния съдийски сигнал “моряците” вдигнаха оборотите и резултата не закъсня. Ермес Паломино засече центриране от дясно и вкара топката в мрежата на бившия отбор на Дилян Колев и Стоян Стефанов – 1:0

В последните десетина минути Костулени, който доскоро бе воден от Велизар Попов, се опита да направи няколко атаки, но без резултат. Вместо това моряците се възползваха в 87-ата минута и оформиха крайното 2:0. Сашо Александров центрира от дясно, топката достигна до далечната греда, а Тодор Колев я вкара.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА