Черно море направи изненадващо 1:1 у дома срещу аутсайдера Спортист (Своге) в първия мач от програмата на 26-ия кръг в Елитната юношеска група до 19 години.

Още след първия съдийски сигнал гостите се барикадираха в собствената си половина и единствената им цел беше топката да бъде колкото се може по-далеч от тяхната врата. Въпреки териториалното си надмощие "моряците" бяха наказани в 40-ата минута, когато при първата си по-сериозна атака "шоколадите" от Своге откриха резултата. След почивката варненци отново доминираха, но стигнаха само до изравнително попадение в 82-ата минута - дело на Диян Малчев.

Треньорският тандем на Черно море Тодор Каменов – Валентин Станчев, изрази разочарованието си пред клубния сайт, като според тях подценяването и натрупаната умора са основните причини за този резултат.

Заради равенството "моряците" пропуснаха поне за малко да излязат преди втория Литекс и третия Славия, които по-късно играят мачовете си от 26-ия кръг. Черно море е с актив от 49 точки, колкото имат "оранжевите" и "белите". Лидерът "Левски" пък е с 58, а утре от 15:30 часа домакинства на Любимец.

Съставът на Черно море: Николай Кирчев, Костадин Иванов, Димитър Кюркчийски (80-Веселин Тисовски),Слави Сталев, Александър Милев (70-Мустафа Мустафа),Никола Найденов, Кристиян Димитров, Бекир Расим, Петър Михайлов, Виктор Митев, Диян Малчев.