Гранит (Сборище) не допусна изненада на старта на пролетния полусезон в „А Областна група на Сливен, побеждавайки с класическото 3:0 като гост ФК Надежди. Двубоят се игра преди около 100 зрители на Военния стадион в града под Сините камъни, пише sport.studiolik.com.

И трите попадения паднаха през първата част, като точни бяха Любомир Димитров, Димитър Стоянов и Слав Илиев.

След почивката домакините взеха инициативата и владееха повече топката, но така и не успяха да стигнат до опасни атаки, които да доведат до попадение във вратата на Гранит.

В мачовете от събота пък Стандарт (Шивачево) победи с 3:2 Балкан (Твърдица), а Кортен се наложи с 5:2 като гост на Балкан Селиминово.

Лидер в класирането е Аполон (Сливен) с 40 точки, следват Кортен с 34, Самуил (Самуилово) с 33, Гранит с 31, Стандарт (Шивачево) и Балкан (Твърдица) с по 27 т. и др.